Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi fog történni? / lakáshitel/

Mi fog történni? / lakáshitel/

Figyelt kérdés

Február óta anyukám bankkártyájára 20.000 Ft megy rá,semmi más.A lakáshitel / svájci frank/ jóval tobb ennél, kb.50.000-68.000 Ft között szokott mozogni havonta.

Már mondtam anyukámnak, hogy menjünk be a Bankba beszélni velük, hogy hogyan tovább, milyen lehetőségek vannak, de Ő azt mondta, hogy már nem érdekli.

1. Én tudok helyette intézkedni? 18 elmúltam, de nem az én nevemen van a lakáshitel.

2.Ha nem intézkedik,akkor mi történhet?


2012. márc. 11. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Veled nem fog szóba állni a bank, csak az adóssal. Ha édesanyád nem intézkedik, akkor el fogják árverezni a lakást néhány hónapon belül. Édesanyád felkerül a KHR listára és sehonnan nem fog hitelt kapni. Ha szerencsétek van, akkor a lakás árverezéséből kapott pénz fedezi majd a bankkal szembeni tartozást. Ha nincs szerencsétek, akkor minden elképzelhető módon megpróbálja majd a bank behajtani a fennmaradó tartozást. Mindenképpen beszéljetek velük!
2012. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Irassák át a lakást a te nevedre minél előbb.
2012. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(persze csak akkor ha nem a lakást terheli a hitel, mint zálogot)
2012. márc. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még olyan lakáshitelt nem láttam, ahol nem a lakás a fedezet. Még véletlenül se irassátok senki nevére, mert az fedezetelvonás és komoly gondok lesznek belőle.
2012. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg:

[link]


Akkor viszont egyetlen dolgot tehettek: próbáljátok minél hamarabb eladni a lakást. Az árverezésen ugyanis jóval ár alatt fognak adni érte.

2012. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Semmi esetre sem szeretnénk eladni, legalábbis én biztosan nem.

Szerintem megpróbálok beszélni a bankkal, nekik úgyis az számít, hogy valaki fizessen.... / egy másik hitelét én fizetem, és a Bank semmit sem szól... sőt, segítőkészek.

2012. márc. 11. 18:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval anyukád néha felvesz hiteleket?

Egyébként beszámítható? Ha nagyon problémás, akkor meg kéne próbálni gondnokság alá helyeztetni. És akkor nem vehetne fel több hitelt, illetve minden minden ügyében eljárhatnál.

2012. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:D Néha, ha nincs jobb dolga.

Ha jól tudom hitelspirálnak hívják, mikor egyik hitelt a másikból fizetné vissza.

Már egy hitelét visszafizettem gondolom úgy van vele, hogy ne unatkozzak, hogy mire költsem a pénzem, majd Ő gondoskodik róla.

Nem beteg, csak volt pár ostoba döntése..

Intézkedek majd, hátha

2012. márc. 12. 21:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem csak nekem van ilyen anyukám:S Mi azt csináltuk a családdal, hogy elvettük a bankkártyályát, és mi intézkedünk a pénze felett. Csak sajnos álltalában ha nagy nehezen kifizettünk valamit, valahogy mindíg kiderül, hog van még hitele. Főleg személyi kölcsön, csak hogy jó legyen. Persze ha megkérdezi az ember, akkor mindíg az a válasz, hogy nincs más hitel... Szerintem őlj le anyuddal beszélni, hogy pontosan hány hitele van, és mekkora összegben, valamint hogy a számlák rendesen vannak e fizetve (ha nem te kezeled őket). Nálunk pl kiderült, hogy pár számla nem volt fizetve évek óta (pedig pénzt adtam rá). Mindenféleképpen le kéne ülnöd anyuddal beszélni, még akkor sem ha őt ez nem érdekli (enyémet sem érdekelte). Neked is elkell kezdened a saját életedet megalapozni. Anyumnak akkor esett le, hogy nem kéne több hitelt felvennie, amikor mondtuk neki, hogy ezt az utolsó elmaradást még kifizetjük (1 hónap múlva kilakoltatás lett volna), de utána semmit, mehetnek az utcára ha ez lesz. Anyudat azért nem érdekli, mert tudja, hogy TE majd kifizeted, vagy lépsz az ügy érdekében. Hidd el, tapasztalat (sajnos), és a legtöbben a baráti körömből ugyan ebben a cipőben járnak.
2012. márc. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!