Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 18éves vagyok, át kéne utalnom...

Linkoln kérdése:

18éves vagyok, át kéne utalnom 150 000ftot, egy bankszámlára, de otp direkt nem engedi. Hol nyissak számlát ahol áttudom utalni, de lehetőleg ne kerüljön pénzbe a számlám, van ilyen?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
miért nem engedi?szerintem valamit rosszul írtál
2012. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Első körben ellenőrízd le az ügyfélszolgálatuknál, hogy a napi, vagy tranzakciós limited mennyire van beállítva. Lehet, hogy az átutalandó összeg ennél a napi limitednél magasabb, ez esetben az ügyfélszolgálat megváltoztatja utasításodra.


Ha nem ez a bibi, akkor az eredeti legnagyobb hibát korrigáld és hagyd a francba az OTP-t, az ma a legdrágább, leglehúzósabb bank, mert ügyesen kihasználja a lusta embereket, akik évtizedes megszokásból maradnak a zótépénél és lusták arra, hogy tájékozódjanak, máshol is körülnézzenek.


A számlafenntartásnak csak akkor nincs díja, ha meglehetősen nagy havi beérkező számlaforgalmat tudsz fenntartani. Pl. Unicreditnél 150.000 Ft/hó. Vagy nézd meg pl. az Axabank számlavezetési szolgáltatásait, ott van ingyenes számlavezetés, de kicsit több kötöttséggel jár, mint máshol.

2012. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

CIB Cibezz! Számlacsomag.

Amúgy az OTP ha nem töltötted még be a 18-at nem enged 150.000 Ft-ot utalni. Ha betöltötted, bemész, és megszünteted a számlán a korlátozást.

2012. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:

SMS-megerősítés kell az (azt hiszem) 50k fölötti utalásokhoz.

Ha csak egy utalásról van szó, akkor menj be egy bankfiókba és intézd el ott.

2012. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
KOVPET: azt is tedd hozzá neki, hogy ha mindegy mennyit fizet érte. A bankfiókból utalás sokkal drágább, mint neten.
2012. márc. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha bemész a bankba és kéred a mobil aláírást, akkor engedni fog 50ezer felett is utalni. Az utalást nem kell a bankból indítani, oda csak az aktiválás miatt kell bemenni. A többi díj nem változik.
2012. márc. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
Vanek: máshogy nem tud utalni, azt írta. Így meg tudna. Egyébként mennyi a különbség?
2012. márc. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bármely bankban átt tudod utalni. legjobb ha abba mész, amelyikben az van, akinek szeretnél utalni, igy már aznap a számláján lesz. kitöltesz egy papirt, és kp-ban odaadod a bankosnak.


egyébként nekem raiffeisen-em van, és semmi gond nem volt vele,pénz sem vesz le érte. de menj be nyogodtan a bankba.


vagy utald két-3 részletben.

2012. márc. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Üdv, köszönöm a lelkes válaszokat.

Azért vagyok otpnél, mert ingyen van, és nincs nagy pénzforgalmam. Ahogy irva is volt, valóban nem szeretnék a bankból utalni mert sokba kerül. Jó lenne neten. Annak amobil aláírós megoldásnak ami enged több mint 50 000ret utalni, van valami költsége?

Amugy lehet hogy az lesz hogy több részletbe utalom át, úgytudom hogy az nem kerül többe, legalább is remélem.

2012. márc. 15. 16:41
 10/11 A kérdező kommentje:
Hoppá, elején nem írtam hogy otp junior számlám van, azért nem engedi.
2012. márc. 15. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!