Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Másfél éve nem volt mozgás a...

Másfél éve nem volt mozgás a bankszámlámon. Ma elvileg utaltak nekem pénzt, de mikor az automatából fel akartam venni, kiderült, hogy a kártyám érvénytelen! Akkor a számlámat is megszűntethette a bank? És akkor így meg sem történt az utalás?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem tudom,hívd fel őket

ha másfélévig nem volt rajta pént és nagyon mínuszba ment akkor megszüntethetik

2012. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Számlát nem szüntetnek meg, azt csak az ügyfél szüntetheti meg.

Az utalás megtörtént, az más kérdés, hogy mennyit látsz az utalt összegből, mert a havai számlavezetési díjakat alapból a számlára terhelték.

2012. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A számla még biztosan megvan, csak a kártya járt le. Ha nem volt a számlán pénz, akkor mínuszba mentél, az utalásból ennyivel kevesebbet fogsz tudni felhasználni.
2012. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A kártyád lejárt? Ott a dárum rajta
2012. márc. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt a bankszámlaszerződést is fel tudják mondani - tartozás miatt fel is mondhatja a bank, ha a hitelkeretre nincs szerződés, ekkor a számla tartozását kivezetik a számláról, a nullás számlát bezárják, a tartozást pedig egyéb követelésként érvényesítik. Másrészt több bank is alkalmazza a számlablokkolást, általában akkor, ha pénzmozgás nélkül negatív egyenleget mutat a számla. Ekkor a személyes beavatkozás segít csak, a blokkolt számla nem fogad utalást sem.

Szóval anélkül nehéz a kérdésre válaszolni, hogy tudnánk, melyik banknál vezeti a kérdező a számláját.

2012. márc. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Az Erstenél vagyok.Azt gondoltam,hogy kevesebb lesz a pénz,amit utaltak,mivel levonják a felhalmozódott számlavezetési díjat.De azt gondolom,ha megszűntettek volna bármit is ,arról küldtek volna értesítést levélben,nem?
2012. márc. 17. 08:54
 7/18 anonim ***** válasza:

nem. A tartozásokról biztos küldtek.

Hívd fel őket (a kárzya ügyfélszolgálat ma is megy) és kérdezd megmit látnak

2012. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet hogy dombornyomott a kártyád. Nekem is bőven érvényesség lejárta előtt ki kellett cserélnem a régit mert az új jogszabályok miatt már csak chip-es kártya lehet.

Lehet hogy értesítettek hogy új kártyát fognak adni de nem értek el...

Én erre tippelnék.

2012. márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem küldtek semmiről semmi papírt ezen mondjuk meg is lepődtem! Dombornyomott,de chipes kártyám van,jó drága is volt,szóval nem tudom.Mondjuk nem az a lényeg,hogy nincs kártyám,mert az nem érdekes,abban bízom,hogy a számlaszámom megmaradt az utalás miatt.Bár ha nem élne már,gondolom a tranzakció közben/után ezt jelezte volna a rendszer.Mondjuk Amerikából jött az utalás,ott nem tudom,mi hogyan megy,és dollárban.Hát jobb ötletem nincs,hétfőn bemegyek a bankhoz és érdeklődök.Csak érdekelt volna,hogy más is volt-e így.
2012. márc. 17. 09:19
 10/18 anonim ***** válasza:
mikor utalták el? mert lehet hogy még itt sincs.
2012. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!