Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Japán jenes világhitelem...

OTP Japán jenes világhitelem van. Mivel a jent 2,50 Ft-on rögzítik (jelenleg: 2,62), arra gondoltam a továbbiakban CHF-ben törlesztenék. Szerintetek emiatt lehet váltani, és jobban járhatok?

Figyelt kérdés
Megnéztem: 2,50-en a jelenlegi 90.000 Ft-ról úgy 85.000-re menne le a havi törlesztőm, ami enyhén szólva messze van a 25%-től, és segítségnek még a legnagyobb jóindulattal sem tudnám nevezni.
2012. márc. 22. 20:27
 1/6 tetro ***** válasza:

szerintem nem is lenne túl igazságos, ha te 25% kedvezményt kapnál, amit mások adójából fedeznek...

azt hogy hogyan és miért lehet váltani, a bankodtól kérdezd meg, náluk nincs ennél illetékesebb az ügyedben

2012. márc. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak forintra tudsz váltani ha egyáltalán megfelelsz a feltételeknek!

Az euró alapút is csak az választhatja akinek a fizetése is euró. Vagyis hivatalosan nincs megtíltva de olyanok a feltételek hogy szinte lehetetlen meglépni.

2012. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azokat kérdezném akik esetleg már ennek utánaérdeklődtek. Kérem, hogy aki nem illetékes a dologban inkább tartsa meg a véleményét.
2012. márc. 23. 10:51
 4/6 tetro ***** válasza:
Senki sem illetékes csak a bank. A bank véleményt szeretnéd itt olvasni válaszul? Akkor inkább írj az ügyfélszolgálatukra.
2012. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utánaérdeklődött??

Bakker arra nem gondolsz hogy valaki talán TUDJA hogy felvehetsz-e és hogy HELYETTED nézett utána a dolgoknak!!!!


És akkor mellékelve a tények és te meg ha "nem vagy elégedett a vállasszal akkor tartsd meg a véleményed":


"A 110/2011. (VII. 4.) Korm. rendelet a körültekintő lakossági hitelezés feltételeiről és a hitelképesség vizsgálatáról szóló 361/2009. (XII. 30.) Korm. rendeletet módosítja. A rendelet szerint az ingatlanra alapított jelzálogjog fedezete mellett nyújtott devizahitel kizárólag olyan hitelképes természetes személy - ide nem értve az egyéni vállalkozót - részére nyújtható, akinek a hitelkérelem benyújtásakor érvényes, forintra átszámított, a hitel devizanemében fennálló, rendszeres havi bruttó jövedelme meghaladja a hitelszerződés aláírásának időpontjában érvényes, a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállaló részére megállapított személyi alapbér kötelező legkisebb havi összegének tizenötszörösét."


Magyarán csak akkor kaphatsz devizahitelt ha devizajövedelmed után tudod igényelni azt!

Ha ezt sem hiszed akkor olvasd el a vacak rendeletet magad mert én többet nem tudok tenni hogy elhidd végre...

2012. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igaza van a kérdezőnek. sokan sok hülyeséget hordanak össze, akkor is ha jó szándékkal....


a világhitel egy olyan termék, amiben a devizanemek között váltani lehet. Válthatsz, ha úgy ítéled meg, hogy kedvezőbb. szerintem teljesen mindegy jen vagy chf, nem jársz jól. nem tudtad kihasználni azt, hogy a végtörlesztési időszakban forintosítsd a hiteled?

én a helyedben megvárnám, hogy milyen új intézkedések születnek a devizahitelesek kapcsán. az árfolyamgát is + dolognak tűnik...

2012. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!