Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet e még ilyen esetben...

Lehet e még ilyen esetben egyezkedni a diákhitel zrt-vel? (Ezzel kapcsolatos tapasztalatokat is szívesen meghallgatnék)

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: albérletbe költöztem de a lakcimem nem jelentettem át igy az utolsó pillantaban értesültem arról hogy elkellett volna kezdenem fizetni a diákhitelt.


A levélben az állt hogy utolsó felszólitás 43000 forintról ami az össz 6havi elmaradásom, ha nem egyenlitem ki akkor felmondják a szerződésem.


Ekkor nem tudtam többet utalni mint 10000forint, de igy kevesebb lett a tartozás a 6havinál ami a felmondás korlátja.

Most amikor a következő részletet kell fizetnem (már kitudom egyenliteni az egészet) kaptam ujra egy levelet amiben ez áll, hogy a szerződést azonnali hatállyal felmondják. Amennyiben hitelt érdemlő módon igazolni tudom a szerződésszegés nem áll fenn akkor visszavonják a felmondást.


Lehet e a fizetési hajlandóságomat érvként felhozni illetve ha most teljesitem a teljes elmaradást kérelmezhetem e hogy ne mondják fel a szerződésemet?


köszönöm a válaszokat előre is!



2012. ápr. 8. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be személyesen. Ha megvan a fizetési hajlandóság, akkor nem lesz semmi gond. A banknak sem az a jó, ha futkosnia kell a pénze után, meg behajtani, stb.

Off: az kicsit furcsa a történetben, hogy nem tudtad, hogy fizetned kell.

2012. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
hát én nem lepődnék meg, ha több mint ha hónap után nem törődnének veled.
2012. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen nyilvánvalóan hibás vagyok a történetben mert nem foglalkoztam vele és most futkosok amikor megvan a baj. Köszönöm a válaszod!
2012. ápr. 8. 13:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Én is így jártam, aztán voltam munka nélkül is, amikor csak azt sakkoztam, hogy a hátralékom ne lépje túl a határt.

Vidd be nekik az utalásról kapott igazolást, ezzel igazolod, hogy időben csökkentetted a tartozást, tehát szerződésszegés nem áll fenn. Aztán fizesd ki a maradékot.

2012. ápr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!