Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás vásárlásnál a PIN...

Bankkártyás vásárlásnál a PIN kód vagy az aláírás a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
PIN kód.
2012. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért?

Azért kérdezem,mert én hallottam olyasmit is,hogy az aláírás többet számít,ha igazolni kell a tranzakciót.A pin kódot bárki beütheti,az aláírást nehezebben hamisítják.

2012. ápr. 10. 11:27
 3/6 A kérdező kommentje:

Közben találtam a neten:

[link]

" Ez azért veszélyes, mert a PIN kóddal végrehajtott tranzakciókat a bankok nem kártalanítják az üzletszabályzataik szerint. Ezzel ellentétben a PIN kód nélküli tranzakcióknál az aláírás számít hitelesítő elemnek, aminél egy írásszakértői vizsgálatnál még van remény a kártyabirtokos vétlenségének bizonyítására. "

2012. ápr. 10. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Remény az van.

Gyakorlatban meg nem kártalanítanak, ha más ír alá.

Ismerősömtől pont így nyúlták le a pénzét: ellopták a bankkártyáját, vásároltak vele, aláírtak, kapta az SMSt, hívta a bankot. Csak annyit tudott elérni, hogy letiltották a kártyáját. Amit addig vásároltak vele, az az ő kára lett.

2012. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ha a PIN kódodat nem adod ki senkinek, akkor más nem tudja beütni ( én speciel nem szeretem, mert a hátam mögött a boltban ki tudja, ki bámészkodik majd üt le az utcán, de mindegy). Az aláírás esetében pedig ha peres eljárást indít a sértett, az írásszakértő meg tudja állapítani hogy az kinek az aláírása. A legszerencsésebb, ha a napi limitet korlátozod ( tehát hogy naponta max. x összeget lehessen csak vásárolni a kártyával), ezt többnyire mobiltelefonon vagy interneten is lehet "állítgatni" kedvedre, mikor mennyire van szükséged.
2012. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok!


Az igaz, amit leírtál.

Viszont: a PIN kódodat te tudod egyedül. Senki más. Ha valaki ellopja vagy elveszted a kártyád, és megpróbálnak vele vásárolni/netán pénzt levenni, az illető 3-szor próbálkozhat, ezután a kártya letiltásra kerül.


Ha aláírásos, akkor viszont a kártyád hátoldalán lévő aláírást párszor gyakorolják és simán le tudják koppintani. Ehhez nem kell túl nagy ügyesség.

A boltokban, hipermarketekben az esetek 99%-ában a pénztáros nem ellenőrzi le az aláírások egyezőségét ( minthogy erre nincs is ideje, másrészt pedig én is pl. 4 féle képpen írok alá, de mind a 4 én vagyok) OKé, tudom és a pénztárosok is tudják hogy ilyen tekintetben nagy a felelősségük, de mutass nekem egy olyant aki megnézi az aláírásokat és ott fogja bogarászni hogy most akkor a hurkot hol kapcsoltad a következő betűhöz stb.


Én minden üzletben úgy fizetek a kártyámmal, hogy közben eltakarom a pötyögőt, senkinek semmi köze hozzá.


Mindenféle bankos/pénzügyi oktatáson amelyeken eddig megfordultam, mindenhol felhívják a figyelmet az aláírásos kártya veszélyességére. És nem ok nélkül!

2012. ápr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!