Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident hitel? Normálisak...

Provident hitel? Normálisak ezek? Valótlan dolgokat állítanak és fenyegetnek ez szokványos a providentnél?

Figyelt kérdés

10napja igényeltem providenttől 250k

azt mondta az ügyintéző:

" 1 havi számla kivonat és jövedelem igazolás kell, 48 órán belűl visszahívnak! mivel átutalásos fizetést választottam azt mondták be kell menjek az egyik irodájukba ott eldöntik megkapom-e!(azonnal)!"


erre 3napra hívnak, hogy 10perc és itt van az egyik emberük és megkötjük a szerződést!

Mondtam neki nyugottam fordúljon vissza mert én nem kértem otthoni szolgáltatást! mire mondta a hölgy, hogy akkor valami félreértés történt 24órán belül felkeres egy kollegálya!

azóta eltelt 6nap ma én hívtam őket ígérték hívnak rá 20percre hívtak is azzal kezdte a hölgy, hogy 7napja folyamatosan keres de nem ért el, mondtam neki zöld gomb a telón nem túl bonyolult és, hogy ne állítson valótlant mire ö elkezdet fenyegetni, hogy leteszi (sűrgös lenne ideges vagyok)

Majd elkezdte mondani a részleteket:



3 hóról szóló számlakivonat

3 hóról szóló munkáltatói igazolás

személyes iratok

1 havi közüzemi számla


közöltem vele, hogy a hitel ígénylés során direkt megkérdeztem mikre van szükség és szóba sem jöttek ilyenek!

mire ö jaj tényleg még

"3 havi bérpapír" is kell és közölte a hitel igénylő osztály tényleg mást szokott állítani mint ami a valós!

Mondtam neki, ez törvénybe ütköző ilyet nem adhatok ki (bérpapír) és megkérdeztem ismeri-e a PSZÁF-et akik az olyan pénzintézeteket vizsgálják akik valótlan dolgokat állítanak!

mire elkezdett ordibálni és közölte ő van értem és nem én érte ha ö úgy akarja nem kapok hitelt!

Visszakérdeztem ez most fenyegetés mire nem válaszolt adott egy időpontot 2hét múlvai napra közölte itt még nem történik semmi ahogy beadtam ezeket a papírokat rá 2 napra bírálják el és nem 250k fogok kapni hanem amennyit ők megítélnek! és kinyomott!



2012. ápr. 23. 18:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Miért alkudozol egy ilyen tetű céggel, mint a Provident? Már rég ki kellett volna őket takarítani az országunkból.
2012. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

mert nincs más lehetőségem!

Én nem állok így semmihez, hogy nincs itt helye és kész!

19 vagyok nincs anyám se apám vagy rokonom aki adna 1ft-is akár. Nem akarok utcán élni szükségem van a pénzre!

Van munkám de egyik bank se ad hitelt mert 19 vagyok!

2012. ápr. 23. 19:16
 3/30 anonim ***** válasza:
Nekem jó tapasztalataim vannak velük. Próbáld a központjukkal felvenni a kapcsolatot,lehetőleg levélben. Az ügyintéző lehet pofátlan.
2012. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy kellemetlen afférom velük.

A páromnak volt még 3 hétre való fizetnivalója a provident felé.Mivel külföldön volt,én vállaltam,hogy 3 héten át minden pénteken én fizetem ki a párom tartozását a providentnek.Jött a pasas minden pénteken,én fizettem rendesen amennyit kell. A második pénteken mondtam a pasasnak,hogy szükségem lenne személy szerint nekem is 120.000 forintra,hogy kaphatok-e.A pasas elmondta mi kell,és azt mondta hogy kell egy kezes is ekkora összegnél.Oda is adta a papírt amit a kezesnek kellett volna kitöltenie.Megbeszéltük,hogy az utolsó pénteki nap amikor a párom tartozását fizetem,én oda adom a kért papírokat neki.De időközben meggondoltam magam,sé úgy döntöttem,mégsem veszek fel pénzt.Jött a pasas pénteken,lezártuk a párom hitelét.Majd közöltem vele,hogy köszönöm,de én nem tartok igényt mégsem a pénzükre.A pasas a saját lakásomban elkezdett hisztizni,hogy ilyet nem csinálhatok,mit képzelek magamról,már szerződést kötöttünk.Csak lestem.Mondom neki

1. Milyen szerződést???Hol írtam alá,és mit írtam alá?? Ne beszéljen nekem szerződésről,amikor még a kért papírokat sem adtam le,és még elbírálás sem volt.

2.A saját lakásomban velem ne ordibáljon,mert személyesen fogok a főnökéhez menni,és addig verem az asztalt amíg magát ki nem rúgják.

3. Kap 20 másodpercet,hogy elhagyja a lakásomat,mert ha tovább rontja a levegőt hívom a rendőrséget..

A pasas lelépett.

Soha nem vettem fel tőlük hitelt.

De ettől függetlenül a párom amikor felvette korrektek voltak,mert a pénzről nem hazudtak.Pontosan megmondták,megmutatták,hogyha X.összeget felvesz akkor azt hány hétre kell visszafizetni,és hetente mennyi összeget kell fizetni.Ezt be is tartották.Pontosan annyi héten,annyi összeget kellett fizetnie mint amennyit mondtak.Csak hát van pár ügyintéző akik túl mennek minden határon.

2012. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

húúúúú!

Szerintem is itt az ügyintéző a saját haszna miatt vergődött!

A saját esetemet pedig szerintem azon akadtak fent, hogy átutalással fizetnék!

Mindenesetre felveszem a pénzt aztán újra hívom őket valami kamu névvel felveszem hangfelvétellel minden szavukat és postázom a PSZÁF felé.

2012. ápr. 23. 19:37
 6/30 anonim ***** válasza:
36%

Miért ne kérhetnének jövedelemigazolást?

Ez teljesen természetes akármelyik bankhitelnél!! Itt nincs semmi törvénybe ütköző! Mehetsz a PSZÁF-hez de ők kedvesen elmagyarázzák majd hogy kérhetnek és amelyik hiteladónak van esze az kér is...


Én nem látom itt igazán az okot a felháborodásra.


Mellékesen jegyzem meg hogy nem igazán vennék föl hitelt tőlük de ettől függetlenül a fenti leírás alapján nem látok nagy problémát. Max azt hogy 1 vagy 3 havi számlakivonatot kérnek.

2012. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
olvasd el és értelmezd amit irtam!
2012. ápr. 23. 20:45
 8/30 anonim ***** válasza:
Ha felveszed a beszélgetést és nem szerepel a felvételen hogy a beszélgetés elején közlöd velük hogy a hang rögzítésre kerül az szintén törvénybe ütközik.
2012. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%

Elolvastam, értelmeztem!

A "bérpapír" a gond vagy nem? Ami végeredményben jövedelemigazolás!!

Ha meg rossza a válaszom akkor írd meg hogy mi a rossz benne!


Ja és ne csodálkozz ha nem konkrétumokban beszélsz hanem félszavakban(sem) akkor nekik is elszáll az agyuk és inkább hagyják a fenébe a dolgot?


Most vagy megoldásokban gondolkozol és megkapni a pénzt vagy csak kioktatni másokat. nem mindegy....

2012. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Provident nem kér se közüzemit se 3 hóról szóló munkáltatóit(1 hónapnál nem régebbi munkáltatói igazolás kel)


én 200 ezret akartam felvenni mondta az ügyintéző hogy egy számítógépbe táplálja a hitelfelvevő adatait és az kikalkulálja hogy mennyit kaphat az illető.

Én így kaptam másnap 120 ezret mert nekem ennyit engedett a gép:)

2012. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!