Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél lehet e valaki...

Symba3 kérdése:

Lakáshitelnél lehet e valaki úgy kezes hogy kőzben nincs semmilyen munkahelye?

Figyelt kérdés
Sokan mondták hogy nem lehet valaki kezes munkaviszony nélül, mi ebből az igazság?

2012. ápr. 23. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezes csak olyan valaki lehet, aki hitelképes, mert ha az eredeti hitelfelvevö nem fizet, akkor neki kell kifizetnie. Olyan embert, aki erre nem képes, érthetö módon nem fogadnak el kezesnek sem.
2012. ápr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
KEzes az lehet, akinek van munkahelye és annyi fizetése, hogy azt az összeget, amiért kezességet vállal, ki tudja fizetni, tehát nem lehet túl sok tartozása, és túl kevés jövedelme.
2012. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van egy ismerősöm, miatta tettem fel a kérdést. Ő kezes egy, pontosabban kettő lakáshitelnél, és akkor nem volt munkahelye hanem szociális segélyt kapott. nem értem akkor hogy fogadhatták őt el kezesnek. Belevitték ebbe az egészbe felvilágositatlanul.
2012. ápr. 23. 21:56
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ezt nem értem. A kezest a bank ugyanúgy lecsekkolja, mint az adóst. Hamis papírjai voltak.

Munkahely nélkül is lehet valaki kezes. A technikája nem tudom mi, de ha ugyanabban a bankban van mondjuk egy számlája, amelyen van 300 milliója, nem hinném, hogy még munkahelyet is fel kell mutatnia.

2012. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem volt esetleg valamilyen ingatlana?
2012. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg bárki lehet kezes, gyakorlatilag viszont többnyire csak a hitelképes személyeket fogadják el a bankok kezesnek.
2012. ápr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kötelezően bevonhatták a hitelbe akkor, ha tulajdonrésze volt az ingatlanban vagy a házastársa adós az ügyletben.
2012. ápr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, van tulajdonrésze.
2012. máj. 2. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!