Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért fizetnek még mindig...

Miért fizetnek még mindig ilyen sokan sárga csekkel a postán?

Figyelt kérdés
Majdnem mindegyik banknál van olyan számlacsomag, több helyen havidíjmentesen, ahol ingyenes az utalás, a csoportos beszedés, sőt rengeteg szolgáltatónál már bankkártyával is lehet fizetni a szolgáltató weboldalán a számlát. Nekem meg a tököm tele van azzal, hogy a postán egy levél feladására fél órát kell várni, mert kismillióan állnak előttem a sárga csekkjeikkel ahelyett, hogy otthonról fél perc alatt elutalnák. Az öregeket megértem, hogy ragaszkodnak a sárga csekkhez, de a postán a csekkesek több, mint fele nem az öregek közül kerül ki.
2012. ápr. 24. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az idősebb korosztály azt már megszokta, hogy sárga csekkel megy fizetni és nem nagyon bíznak ebbe az új szolgáltatásba. Én se bízok inkább a csekk.
2012. ápr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert akkor én határozom meg, mikor fizetem be. Ha a bankba megérkezik a beszedési megbízás, rögtön leemelik, nem nézik a fizetési határidőt. Én mindig az utolsó pillanatban fizetek. Így legfeljebb ha pénzszűkében vagyok, 2-3 nappal később fizetem be. 5 napig általában nem számolnak késedelmi díjat. De inkább egy kis késedelmi díj, mint kihagyni a gyerek vacsoráját.
2012. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 3 ismerősnek is vontak le már nagyobb összeget a szolgáltatók a bankszámlájukról úgy hogy túlszámláztak. Egyikük elég kellemetlen helyzetbe került mikor szinte lenullázták a számláját és rohanhatott kölcsönkérni...

A csekknél tudsz előre reklamálni. A levonásnál ha peched van, csak a pénztárnál derül ki hogy gebasz van...

2012. ápr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Miért írnak még mindig ilyen sok levelet, s állnak sorban a postán?

Mindegyik internetszolgáltatónál van e-mailezési lehetőség, s képeslapot is lehet küldeni ingyen a neten. Nekem meg a tököm tele van azzal, hogy a postán egy csekk befizetésével fél órát kell várni, mert kismillióan állnak előttem a leveleikkel, képeslapjaikkal, ahelyett hogy otthonról fél perc alatt elküldenék e-mailben. Az öregeket megértem, hogy ragaszkodnak a borítékhoz, de a postán a levelezők több, mint fele nem az öregek közül kerül ki.

2012. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ti még nem hallottatok egyedi átutalásról? Az is ingyen van a legtöbb banknál és ott is TE döntöd el mikor utalsz és mennyit...
2012. ápr. 24. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok hivatalos ügyet el lehet intézni neten keresztül.

Pl: mind a saját, mind a céges kötelező biztosításokat évek óta neten kötöm, vagy váltok biztosítót. A Casconál szintúgy. Minden szolgáltatónak (áram, víz, gáz) van honlapja. A legtöbbnél regisztrálás után szinte mindent elintézhetsz az online ügyfélszolgálaton: mérőóra állás diktálás, számla egyenleg lekérdezés, csekk pótlás kérés, részlet fizetési lehetőség kérés, reklamáció.

A NAVnak szinte minden nyomtatványa beküldhető ügyfélkapun keresztül. Sőt, vannak olyanok amik csak ügyfélkapun keresztül küldhetők.

Nagyon kevés olyan ügy van, amit nem tudsz elintézni neten keresztül.

Az egyedi átutalás a legtöbb banknál nem ingyen van, hanem fizetned kell érte. Ezen kívül még fizetsz a számlavezetésért, e.bankért, bankkártyáért.

Ha igazolnod kell valahol, hogy befizetted az összeget, szívesebben másolom le a feladóvevényt mint a bankszámla kivonatot.

A legtöbb postán pedig külön ablaknál van a levél feladás és a csekk feladás. Még a szomszéd 1500 lakosú faluban is, nemhogy a városi postákon.

Azt pedig nem tudhatod, hogy aki sárga csekkel áll sorba a saját csekkjét adja-e fel, vagy egy idős emberét. Pl. mi is fel szoktuk adni a szomszéd idős házaspár csekkjeit, mert kb. 2 km-re van a posta a lakásuktól, mi pedig 5 háznyira dolgozunk egy postától.

2012. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ennyi erővel a levelet be lehet dobni a postládába is és amint írtad az ügyeket szinte mindet el lehet intézni a neten vagy telefonon keresztül is!

Akkor pontosan miért is zavar a postai sor?

Ha meg akarod, a levelet küldheted futárral és akkor még várnod sem kell!


tehát amit kifogásolsz és elvársz másoktól, csupán azt kéne megtenned saját magadnak is és akkor megszünne a problémád! Mi meg élnénk tovább ilyen szörnyű sorbanállós életünket :)

2012. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!