Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet olyankor csinalni,...

Mit lehet olyankor csinalni, ha valaki tertozik nekunk mar egy idelye penzel, es nem akarja vissza adni mert azt mondja hogy o nem is kert tollem?

Figyelt kérdés
hogyan kerjem igy vissza az illetotol,ha letegadja hogy penzt kapott tollem kolcson?
2012. máj. 2. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felmutatod a papírt, amit írtatok róla. Ha ilyet nem írtatok, akkor bizony nehezen bizonyítod be, hogy adtál neki kölcsön. Talán tanúkkal próbálkozz.
2012. máj. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

első:

A kérdező szemmel láthatólag hadilábon áll a magyar nyelvvel is. Így egész biztos, hogy nem írtak róla semmit.


Ilyenkor pedig volt nincs, búcsút lehet inteni a pénznek.

2012. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
semmi tanu nincsen sajnos, en a ferjemmel adtunk egy egynevezett baratnak kolcson mert azt mondta hogy 2-3 honap alatt vissza adja,de mindez meg tavaly julisban volt,egy reszet mar megadta es most amikor kertuk toole a tobbi reszet azt hazudta hogy neki nem adtunbk annyi penzt amennyit mondunk,hogy csak mi teleltuk ki! ha esetleg felmegyek a rendorsegre tanuk nelkul hogyen adtam neki penzt kolcson,ugy hogy nem fognak csinalni semmit,mert hat nem tudom bebizonyitani hogy x osszeget adtam neki nem?
2012. máj. 2. 10:30
 4/11 A kérdező kommentje:
a kerdezo igaz hogy hadi labbal all a magyar nyelvel,mert romaniaban ellek es tudom hogy nem helyes az irasom,de ettol fuggetlenul szerintem ki lehet olvasni sajnalom ha ezt masokat zavar
2012. máj. 2. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel se papír, se tanuk nincsenek ezért ez volt nektek a tanulópénz. Többet ne adjatok neki kölcsön (és javaslom, másnak sem max. lepapírozva).
2012. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

legálisan nincs esélyed, max ha hangfelvételt készítesz vele titokban ahol elköpi, hogy tudja, h mennyivel tartozik.


nem tudom erre mik a szabályok Romániában, viszont hosszú évekig tartó pereskedés lenne belőle az is biztos, nem tuti, hogy megéri.


Mekkora összegről van szó?

2012. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
300.000ft rolamibol mar megadott 110.000 es azt mondja hogy csak 110.00ft al tartozik es hogy mi hazudunk mert nem 300.000ft volt csak azt nem tudom megerteni hogy lehet valaki ilyen szemet?
2012. máj. 2. 10:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Jogilag sajnos semmit, hiszen nem tudod bizonyítani sem papírral, sem tanúval, sem valamilyen fénykép-, vagy videófelvétellel. Ilyet soha nem szabad csinálni! Van egy magyar mondás, valahogy így szól: Üzletben nincsen szerelem...
2012. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

200e huf eléggé sok. Max ha rá tudtok ijeszteni, beszerezni pár nehéz arcot.


sajnos ilyenek az emberek.


Mesélek kicsit.


Testvérem Svájcban él, néha hazalátogat. Itthon él az unokatestvére és itthon élt a nagyanyja is.


Szerette volna, ha a nagyanyjának lenne egy saját lakása. Volt a nagyijának is pár millió Ft-ja, így nem a semmibe kellett tervezni.


Az unokatestvére mondta, hogy felettük van egy eladó lakás azt érdemes lenne megvenni. Tesóm felderült, hogy legalább a nagyi nem lesz egyedül távol minden rokontól, unokatesója rá tud majd néha nézni. Kiderült, hogy a lakás eléggé lepusztult állapotban volt, de az unokatesója meggyőzte, főleg mert kb 3 napot volt itthon, nem volt elég ideje.


Odaadta a pénzt meg a felújításra szánt pénzt (kb fél milla pluszba) az unokatesójának, hogy vegye meg, intézzenek mindent, papírt küldjék neki aláírni meg bármi, hogy az ő nevén legyen a lakás.


A nagyi nemrég halt meg. Tesóm hazajött, most abba nem megyek bele mennyi szarság volt ebben is. A lényeg, hogy ment az unokatesójához, hogy mi hogy merre, papírok, stb.


Az meg mosolyogva hozta a papírokat, hogy "te mit akarsz itt? itt nincs neked semmi, itt minden az enyém". Megvette a saját nevére a lakást. Felújítani persze nem újította fel. A nagyi sajnos nagyon megvezethető volt.


A csávó rokona volt tesómnak, sose gondolta volna róla, hogy ez lesz.


nem véletlenül mondják, hogy üzletben nincs se család, se barátság, szerelem se ahogy írta valaki.

2012. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat papir nelkul semmit nem tehetsz. Keress fel par behajto ceget, igaz papir nelkul nem nagyont van jogalapjuk behajtani nekik sem. Viszont ha hajlando valamelyik meg egyezni veled a osszegy egy jelentos reszert lelki terrorban reszesithetik a tartozot. A legtobb embert hamar ra lehet birni a fizetesre, este a haza elott megvarja par ketajtos szekreny, hogy szeretnek megbeszelni veled a torlesztes reszleteit, be csengetnek az osszes szomszedjahoz, hogy xyz-t keresik a rendezetlen tartozas miatt, torvenyes keretek kozott ki lehet akasztani a legtobb embert:)
2012. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!