Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 600 € tűnt el a számlámr...

600 € tűnt el a számlámról.2 hónapja nem használtam a dombornyomott kártyám.2 kártyás tranzakció 1 hete történt, a bank azt mondta, hogy 2 külföldi oldalon vásároltak vele. Mi történhetett, mit tehetek, hogy minél előbb visszakapjam a pénzt?

Figyelt kérdés
Egy banki ügyintézés során derült ki, hogy 600 euro eltűnt a számlámról. Hónapok óta nem használtam a dombornyomott mastercard kártyámat, nem vásároltam vele sehol. A 2 kártyás tranzakció 1 héttel ezelőtt történt, és a bank csak azt tudta megmondani, hogy 2 külföldi oldalon történt elektronikus vásárlás. Ki kellett töltenem egy dokumentumot, ahol észrevételt tehettem, és azt mondták, hogy 30 nap az ügyintézés. Mi történhetett és mit tehetek, hogy minél előbb visszakapjam a pénzem? Két hét múlva mennék Olaszországba, és a költségekre volt félretéve ez az összeg. :- (

2012. máj. 7. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha valóban visszaélés történt, akkor a bank visszafizeti.


Biztos, hogy más nem használhatta a kártyádat?

2012. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kártyahasználat nélkül tűnt el a pénz akkor jó eséllyel visszakapod, de ha valaki visszaélt a kártyád adataival akkor nem biztos mert sokan csinálják hogy valakivel leszedetik a pénzt vagy vetetne valamit, aztán mennek a bankhoz hogy visszaéltek az adataival.
2012. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kártyahasználat nélkül tűnt el a pénz a számláról, a kártya adataihoz fizikailag senki nem férhetett hozzá. Közben a bank jóváírta az összeget.
2012. máj. 9. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!