Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A mostani árfolyamrögzítés...

A mostani árfolyamrögzítés esetén a hitel lejárta előtt el tudom (eladhatom) a lakásom?

Figyelt kérdés

Gondolkodunk az árfolyamgáton a párommal, alap esetben megéri, mivel az állami támogatás miatt évi 100e Ft körül spórolhatunk, 5 év múlva pedig pont lejár egy másik hitelünk, így a törlesztéssel sem lennének gondok a későbbiekben. DE!!! és ez itt a bökkenő, a bank kiszámolta, hogy a gyűjtőszámlán felhalmozódó pénzt 444 hónapig kell visszafizetni. Nem nagy összeg nem is ez érdekel. Kifizetni egybe nem lehet ugye, de eladhatom a lakásom és kifizethetem a tartozásomat vagy az állam arra kötelez, hogy 35 évig a mostani lakásomban éljek. Ami elképzelhető, hogy így lesz, de akkor azért, mert így döntöttem vagy nem tudtam eladni nem azért, mert nincs lehetőségem elmenni.

Ha valaki ismeri a pontos szabályokat az megírná nekem? Köszi.



2012. máj. 11. 12:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén sikerült a cím, szóval ha el tudom adni, eladhatom a lakásomat?
2012. máj. 11. 12:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, pont, hogy erről nem beszél senki!!!

Amúgy nem tudom a pontos választ, én az árfolyamgátban csapdát látok.

Így sose lehet megszabadulni a hiteltől.

Én épp ezért váltottam át forintra.

Tudom mennyi a hitelem, tudom mikor jár le. El tudom adni, ha muszáj.

2012. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekünk nem lett volna jobb forintra váltani, mert amikor felvettük akkor még járt az adó-visszatérítés a lakáshitelből amíg a gyerekek tanulnak. Így évi 120e Ft-ot buktunk volna el, és olyan kedvező forinthitelt nem kaptunk volna ami ezt fedezi. Még fizetni is tudjuk szerencsére csak jobb lenne egy kicsit fellélegezni amíg a gyerekekkel itthon vagyok és nem normalizálódik az anyagi helyzetünk, de ha nem adhatom el a lakást inkább nyögöm a hitelemet.

Remélem jön valaki aki tudja erre pontosan a választ (persze a banktól is megkérdezzük majd)

2012. máj. 11. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

el lehet adni.

nem lehet hamarabb visszafizetni, mint a lakáshiteled, de ha azt visszafizetted, akkor a gyűjtőszámlát is vissza lehet majd fizetni.

(hiteltanácsadó vagyok és megkérdeztem a banki ügyintézőt róla, szóval tuti jót írtam :)) )

2012. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Közben felhívtam a bankomat és ők is megerősítettek ebben, így már nyugodt vagyok :)
2012. máj. 12. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!