Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a kezes és...

Mi a különbség a kezes és adóstárs között?

Figyelt kérdés
Lakáshitelről van szó. Láttam, hogy van már ilyen kérdés feltéve, de a mi esetünkben apum és anyum lett volna a kezes, de a bankban azt mondták, hogy nagyobb esélyem lenne, ha apum adóstársként lenne. Gondolom apum részéről ez nagyobb felelősség, de mennyivel és miben? Teljes mértékben én fizetem majd a hitelt, ugye akkor neki nem kell fizetni, csak ha én nem fizetek. Segítsen légyszi, aki tud! Köszönöm

2012. máj. 15. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A jogi megfogalmazástól eltekintek, a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha apukád adóstárs, akkor az ő jövedelmével is kalkulálnak a hitelképesség megállapításánál, ezért mondhatták hogy jobban járnátok.

Az adós és az adóstárs egyetemlegesen felelnek a hitel visszafizetéséért.


A kezes egyfajta biztosítéka a hitelnek, tehát ha az adós/adóstárs nem fizet, akkor a kezesnek kell helytállnia.


Bármelyik "pozícióban" lesz apukád, ez rá nézve csak akkor veszélyes, ha te valamilyen okból nem fizetsz ( egyébként a ti egymás közötti megállapodásotok függvényében természetesen fizetheted egyedül, de ez nem fogja érdekelni a bankot).


Sajnos arra is gondolnod kell, ha rajtad kívül álló okok miatt nem tudsz fizetni (pl veled történik valami,akár a "legrosszabb"), és nincs megfelelő fedezeted ( pl. életbiztosítás, egyéb értékesíthető vagyon).

Ebben az esetben


- ha apukád adóstárs: az adóstársra hárul a hitel további fizetése


- ha kezes: adós/adóstárs halála esetén az örökös kötelezettsége a hitel további fizetése ( amennyiben az örökölt vagyonra igényt tart).

Ha nem, vagy nem fizetik "rendesen" a hitelt, akkor a bank a tartozás mértékéig igényt tart az elhunyt adós vagyonára, ha azonban a vagyon nem fedezi a tartozást, a kezesnek kell helytállnia a különbözet megfizetéséért.

2012. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Most már tisztább a dolog. Gondolom a bankkal meg lehet majd egyezni, hogy egy az egyben az én fizetésemből vonják majd a törlesztőt.
2012. máj. 25. 13:32
 3/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

adóstárs jövedelmét nagyobb arányban veszik figyelembe általában, mint a kezesét.


Folyamatban van már a hitelügyintézésetek? Melyik bankot választottátok?

2012. máj. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyakorlatban ez általában úgy szokott működni, hogy a hitelező banknál vezetett bankszámláról ( amelyet többnyire az adós nevére nyitnak) vonják le a törlesztőrészletet.


Megoldás, hogy csak a te jövedelmedet utaltatod oda ( feltéve, ha a banknak nincs olyan kikötése hogy az adóstársé is oda kell, érkezzen, illetve a fizud megfelelő fedezetet nyújt a törlesztőrészletre), így gyakorlatilag csak a te jövedelmedet terhelik.

2012. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó! Igen, ha már ott tartunk majd, a fizetésemet arra a bankszámlára fogom utaltatni. Egyébként a Bélapátfalva Takarékszövetkezetet választottuk, az ügyvédünk is azt mondta, jó döntés, de leginkább azért azt, mert ők voltak eddig a legrugalmasabbak. Pillanatnyilag már csak a hiányzó papírokat visszük majd be a bankba és utána jön a hitelbírálat. Lenne még esetleg egy kérdésem, amire kiváncsi lennék:

A bankban, amikor apum aláírja a szerződést, mint adóstárs, meg fogja tudni, hogy a haszonélvezet ki nevén lesz? Mert a tulajdonjogot tudja, hogy az enyémen, de a hé.-t nem, hogy a páromon, és nem szeretném, ha megtudná, mert hát ő olyan "öntörvényű".

2012. máj. 27. 19:02
 6/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Kedves Kérdező,


1.) kérdésedre a válasz. Ha a párod haszonélvező, akkor adóstársként be kell vonni a hitelbe, illetve az adásvételit is elvileg aláírta. nem?


2.) mindenki a saját kaptafájánál maradjon. Az ügyvéd honnan tudná, hogy melyik banknak milyen az ajánlata???

Megnéztem a takarékszövetkezet lakáshitel ajánlatát és őszinte leszek. Egyik bank sem ennyire drága! 2% kezelési költséget fizetni az elején??? Szinte mindenhol akciós ez és elengedik, illetve a kamat 6 havi BUBOR +7,5%.

Amit én szoktam ajánlani az ügyfeleknek, ott a kamatfelár +2,7% és 4,65% között van. A legdrágább bank is olcsóbb ennél.


Szívesen megnézem Neked, hogy máshol hitelképes lennél-e.


Kellene hozzá a vásárolt ingatlan irányítószáma és forgalmi értéke, illetve hogy mekkora lenne a lakáshitel. Lakás tégla vagy vályog? Első körben ez kell. Második körben az adósok jövedelem viszonyai kellenek. Először elég megnézni, hogy a fedezetet más bank elfogadja-e...


Még amíg nem indítjátok el az igénylést, lehet variálni, de ez a 6 havi BUBOR + 7,5% kamatfelár nálam kiverte a biztosítékot. Ez havonta több ezer forinttal drágább törlesztőt jelent, mint az átlag bank ajánlata!!!!

2012. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
itt néztem meg a hitelek kondícióit: [link]
2012. máj. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazad van! Utánanéztem, és valóban! Keresnünk kell egy másik bankot, de sürgősen!

Írtam Neked priviben, de már nem sok időnk maradt a határidő miatt.

2012. máj. 30. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!