Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit gondoltok a gyerek bankkár...

Mit gondoltok a gyerek bankkártyáról? És melyik bankét ajánljátok?

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy különösebben hasznos lenne. Hacsak nem él külön tőled, esetleg kollégiumban - akkor jó, mert tudsz neki bármikor pénzt küldeni.

De amúgy a takarékoskodásra és a pénzügyi alapok megtanítására a készpénz is ugyanolyan tökéletes.

2012. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mert olyanokat láttam, hogy matricákat kap, ha nem költi el abban a hónapban a pénzt, és azokat beválthatja szerintem nagyon jó dolgokra. szerintem ez jó takarékoskodási módszer. vagy rosszul gondolom?
2012. máj. 17. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:
14 éves kor alatt fölösleges.Annyi előnye van,hogy ha kiszámolt pénzel megy vhova és mégse annyi a portéka mint amenyinek gondolta akkor van megoldás,ha van rajta lóvé.
2012. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 17. 21:35
 5/12 anonim válasza:
Nekem 16 éves koromban nyitottak folyószámlát, de be volt állítva, hogy anyu kapjon sms-t ha leveszek pénzt és meg volt szabva egy limit. Igazából azért volt, hogy ha sürgősen kéne pénz valamiért tudjak kivenni - persze nem azért mert megláttam egy szép cipőt és sürgősen meg kell venni :D Szerintem ilyen céllal jó, de fiatalabb korban fölösleges.
2012. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Nekem már 14 éves koromtól van (akkor még fiatalabb nem is kaphatott), húgomnak már sokkal kisebb korában (talán 12 évesen) volt.

Sosem éltünk vissza vele, megtanultuk a használatát, felnőtt korunkra a bank régi ügyfeleinek számítottunk már... Jó volt, szerintem érdemes!

Nekünk az OTP-nél van, Junior-számla volt akkor, azóta persze automatikusan áttettek másba, de még mindig kedvezőbb, mint ami a felnőtteké.

Ilyen matricás dologról nem tudok, gondolom az más banknál van, de jó ötlet nagyon!

Szerintem semmi baj azzal, ha már fiatalon megtanulja a gyerek a kártya használatát, hiszen ma már szinte elengedhetetlen dolog ez.

2012. máj. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14 alatt nem nyitok neki olyan számlát, amihez hozzáfér. Addig kapja készpénzben, és azt kell megtanulnia beosztani. 14 felett már jó lehet, mert megismeri a kamat és a kamatos kamat, a befektetés fogalmát és fontosságát.
2012. máj. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

00:14


Nem tudom te hol élsz de a mai 14 éves elkölti a pénzét cigire, meg piára. Majd pont kamatos kamattal fog ő foglalkozni..

2012. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
kénytelen lesz azzal foglalkozni mert több pénzt nem kap
2012. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nos, ha az én kölykem nem hajlandó megtanulni a pénzügyi alapismereteket, beosztani, félretenni, helyette pián és cigin jár az agya, akkor innentől kezdve nincs zsebpénz, csak amit esetleg ajándékba kap. És ha majd elég idős lesz, akkor elmehet diákmunkára.

Hidd el, EZT megérti.

Mert akkor talán nem fog 20-30 éves korára sokmillával eladósodni.

2012. máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!