Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel! Milyen megoldás...

Diákhitel! Milyen megoldás van erre? Azt mondták, vagy egy összegbe, vagy havi 30 ezerrel! Munkanélküli vagyok több mint 2 éve, segélyt kapok, ami 22 ezer forint mindössze!

Figyelt kérdés
Anno felvettem 2 szemeszterre,kb.300ezer forintot.Majd sajnos nem tudtam úgy fizetni amikor kellett volna.Később belefizettem kb.150 ezret.Aztán elkezdték tiltani a fizum 33%-t.Persze a diákhitelközpont átadta a Nav-nak közben.Most ott tartok,hogy több mint 400 ezer a tartozásom!
2012. máj. 23. 16:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze,nem arról van szó,hogy nem akarom fizetni,de egyszerűen nem tudom.Van egy gyerekem is.Munka kilátásba se!Már beleőrülök!!
2012. máj. 23. 16:48
 2/6 kapo1588 ***** válasza:

ha munkanélküli vagy nem lehet kérvényt írni a szünetelteéssel kapcsolatba? meg ha nincs munkád akkor a nav mit von?

mennyi a törlesztőd? a kötelezőt törleszd be és a fölött meg előtörlesztésbe küld mert akkor nem a kamatot fizeted hanem a törzstőkét

2012. máj. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A Diákhitelt igénybevevőket megilletik egyes kedvezmények is. Gyermekvállaláskor (TGYES, GYES, GYED) nem kell törleszteniük, illetve az állam átvállalja a kölcsön kamatának megfizetését."

Ha még kicsi a gyereked, menj gyesre!


Ezt olvasd el: [link]


Bár félő, hogy ha ilyen mértékű elmaradásod van, akkor nem nagyon fogsz tudni alkudozni velük. De miért nem tetted meg ezt már réges-rég, évekkel ezelőtt? Ne haragudj, de nagy butaság volt hagyni az ügyet idáig fajulni.

2012. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem érdekli őket semmi!Nekem már nincs kötelező törlesztés,ez már adótartozásnak minősül.Csak nem értem akkor miért nem ad a nav részletfizetési kedvezményt?!most nem tiltják,csak ha véletlenül közmunkába dolgozom.Azt mondták,hogy fizethetek bele,ha tudok,de minek,ha több lenne a kamat,mint amit jóváírnak??!1 év alatt közel 60 ezer forint késedelmi kamatot raktak rá!!Miért nem lehet velük megegyezni,hogy megállítják a kamatokat,és részletre kifizetném?!De ezt persze nem lehet!Nem mehetek már gyesre,anno,tudták,hogy azon vagyok,mégse mondták,hogy nem kell akkor fizetni!Azért nem fizettem,mert anno az apám címére mentek a levelek,én 60km-rel arrébb laktam,mivel a viszonyunk nem volt jó,így nem is szólt hónapokig,hogy kaptam leveleket.Mivel nem fizettem akkor onnanstól már csak havi 30-al lehetet volna..
2012. máj. 24. 05:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én ezt nem értem. A diákhitel oldalán fenn van, hogy aki gyesen van, annak nem kell fizetnie, és nincs kamat addig sem, mert átvállalja az állam. Azt se nagyon értem, hogy miért nem fizettél. Mármint azt tudjuk, hogy diploma utáni 4. hónaptól törleszteni kell. Ne haragudj, nem értem.


De most ez mindegy, most megoldás kell. Először is járj utána, hogy visszamenőleg fizesse ki az állam a kamatokat neked. Ehhez valószínűleg valami kérvény vagy ilyesmi kell. Akkor amit befizettél, az előteljesítés, és így kevesebb lesz a hátralékod.

Emellett mindenképp fizess mindig valamennyit. Lehet, hogy több a kamat, mint amennyit beleraksz, de még mindig jobban jársz.


Leginkább azt nem értem, miért nincs munkád már két éve? Mit végeztél? Azért diplomával nem olyan lehetetlen elhelyezkedni.

2012. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Apád címére mentek a levelek, mert elmulasztottad a bejelentési kötelezettségedet, amikor elköltöztél onnan. Írásban formanyomtatványon kellett volna jelezned, hogy megváltozott lakcímed vagy a levelezési címed. Tehát ez a kifogás megdőlt. Az, hogy nem szóltak, hogy gyes alatt célzott kamattámogatást lehet igénybe venni, szintén nem az ő saruk, a honlapon fent van, telefonon megmondják, a számlához kapott hírlevél tartalmazta több alkalommal is, én is abból tudtam meg, hogy igénybe vehetem.

Egyszerűen szartál az egészre, nem foglalkoztál vele, lesz ami lesz alapon, most meg Te vagy felháborodva, hogy a NAV miért nem ad részletfizetést. Azért, mert azt a DHK adta volna, most már adóként behajtják és nyugodt lehetsz, be is fogják hajtani az utolsó fillérig.

2012. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!