Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan, aki 15 millió...

Van itt olyan, aki 15 millió forint körül vett fel lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Most akarunk házat venni és annyira félek h majd nem tudjuk fizetni...évek óta csak várunk várunk...albérletben lakunk és végre szeretnénk egy saját házat és családot alapítani...borzalom az élet panelban, szörnyű szomszédokkal...állandó zene, kiabálás.. stb..sokszor aludni alig tudunk. jó lenne már egy kertes ház...van munkánk de mi lesz később ha netán nem lesz?sajnos senkinek sem 20-30 évere tuti biztos a munkahelye...átlagosan keresünk...Ti tudtátok fizetni? mennyire értetek egyet azzal az állítással, amit sokan hangoztatnak, hogy inkább a sajátomat fizessem mint az albérletben másét?... 40 ezer albérletet fizetünk.szeretném, félek az egésztől...

2012. máj. 24. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Félelmed nem alaptalan. Nézz utánna a bankoknál hogy milyen THM-re adnak hitelt. De nem ajánlom. Mi Svájci frank alapú hitelt vettünk fel (7 milliót) és most több mint 22 milliót kellene vissza fizetnünk... Legális uzsorások.


Szerintem ne 15 milliós házzal kezdjetek. Vegyetek egy olcsóbbat és aztán majd fel "fejlődtök". Szerintem egy 15 milliós hitelnél nem 40 ezer forint lenne a havi törlesztő... Biztos hogy így kellene elkezdeni??

2012. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát mit mondjak, ha ennyi év után végre saját házba költözünk, akkor nem 2-3 évre tervezzük...ha veszünk egyet akkor azt, azért hogy az otthonunk legyen és ne kelljen költözgetni miután szépen berendezkedtünk és tegyük fel már megvan a gyerek...egyébként itt a városban 10 millióért elég régi típusú lepukkant házakat adnak... 5-6 millióért meg nádtetőset ...nem faluban lakunk, itt egy normális ház nem a rossz környéken, alaphangon 15-20 millió, ja és amit mi néztünk csak 80 m2 és nem 120 vagy annál több. Ez egy szép, modern és fiatalos ház teljes berendezéssel tehetős emberektől.Igen mi is szeretnénk kevesebbért, de rossz környékre és ezeréves nádtetős verandás házba nem költözünk... Engem az érdekelne, hogy van e valaki aki kb. ennyit vett és hogy mennyire tudták fizetni. Mivel belefizetünk, így ha minden jól megy csak 10 milliót kell csak felvennünk.
2012. máj. 24. 21:14
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Tesómék 12-t vettek fel 2 éve házat vettek belőle, akkor azt mondták hogy olyan 70e lesz a havi visszafizetés ami 2 fizetésből még elmegy, most tartanak 100-110e nél havonta.


2 éve fizetik és a tartozásuk 12ről 16 millára nőtt.


szóval én meggondolnám 3x is a lakáshitelt.

2012. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Hát mi se egy lepukkant szarba költöztünk, elhiheted... Mi csak 7 milliót vettünk fel mert a többit zsebből fizettük (az előző ház eladási árából).


Mi is 15 millióért vettük a házunkat és most kb. 20-at ér, mert felújítottuk, nem is kicsit. Vissza térve a hitelhez: A hátam közepére se kívánok egy 15 milliós hitelt, és őszintén szólva neked sem ajánlom.

2012. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem hogy jót akartok, de akkor soha nem legyen saját házunk? 30 felé járunk már és szeretnénk családod alapítani. 10 éve csak várunk mert nem merünk bele vágni...ha mindenki így fogná fel hogy NE!!! akkor senkinek sem lenne háza...nem várhatunk mindig csak a jobbra...annyi pénzünk soha nem lesz hogy kp-ból vegyünk egy házat....10 millió körül tervezzünk felvenni...azt is mire kifizetjük leszünk mindketten 60 évesek...már ez elszomorít...egyik ismerősömék 25 évek voltak amikor felvették 20 évre a hitelt, de legalább ők még csak 40 évesek lesznek mire letelik. Pont ezt beszéltük párommal h a mindig csak úgy állunk hozzá h nem mert félünk meg mi lesz holnap akkor életünk végégig egy 50 m2es albérletben fogunk lakni gyerek nélkül mert én ide biztosan nem szülnék...egyébként is az albérletből is bármikor kitehetik az embert...bízzunk a legjobbakban.
2012. máj. 25. 22:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A hitelfelvételnek van pár ökölszabálya, amit ha betartasz jó eséllyel nem zakózol. A törlesztőd ne legyen több mint a bevételed 25%-a. Belátható időn belül ki tudd fizetni. Ha gáz van tudj kihez fordulni. A fedezet ne az "életed" legyen.


Na ebből a leggázosabb a belátható idő. Most Mo-n szerintem senkinek se több 5 évnél. A bevételetek negyedét könnyen kiszámolod, ebből adódik mennyit tudsz felvenni normál kockázattal. Nem árt ha van védőháló, ha szakad a kötél, szülők, tesók, akik pár hónapig tudnak fizetni, ha gáz van. Esetleg felélhető tartalékok, eladható autó. A fedezet pedig jó, ha nem az a ház, amiben él a család, mert az a legrövidebb út a családi összeomláshoz.


Tudom, így úgy tűnik, hogy csak az vehet fel hitelt, akinek nincs rá szüksége. Mi a feleségemmel ugyanebben a cipőben járunk, sokszor átszámoltam már, egyelőre mégse merünk belevágni.

2012. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
100%

mi 2007-ben vettünk fel 9millió ft hitelt. Nőtt a törlesztőnk, de vállalható maradt. Jelenleg kiváltással és előtörlesztéssel együtt már csak 5millió ft a hitelünk és 12 év a futamidőnk.


15millió ft elég sok, de nem ismerem az anyagi háttered és a családi helyzeted. Ezeket átgondolva elképzelhető, hogy valaki a 15millió ft hitel mellett dönt.


40millió ft feletti volt a legnagyobb lakáshitel, amit intéztem. Én nem vállaltam volna be soha, de az ügyfélnek olyan helyzete volt, amiből merte vállalni. 76milliós házat vásárolt...

2012. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
76 milliós ház....na az igen :) pár ismerősünk is hasonlóakat tanácsolt és mondták h segítenek mindenben. Ők is ugyan azt írták le mint ti, hogy végig kell járni és nem az elsőbe bele futni.
2012. máj. 26. 12:50
 9/15 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
az ismerőseid hiteltanácsadók vagy jó szándékú, de a banki hitelkínálatot nem feltétlen maximálisan ismerő magánemberek?
2012. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
81%
amit kifelejtettem, hogy amikor mi felvettük a hitelt, akkor úgy választottunk hitelösszeget, hogy felmértük, hogy rossz esetben mennyivel nőhet a törlesztő és ha valamelyikőnkkel történne valami, akkor a másik tudná-e fizetni, esetleg családi segítség gyanánt számíthatnánk-e valamire. Ha egykeresős a család, akkor megoldás lehet a főadós bebiztosítása. (mi nem kötöttünk annó biztit...)
2012. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!