Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hová lehet panasszal fordulni,...

Sleepmonster kérdése:

Hová lehet panasszal fordulni, ha a bank "szándékosan" feltartja a jelzálog hitel kiváltására irányuló utalást? Részletek lentebb!

Figyelt kérdés
Nagyon egyszerű dologról van szó. Lakást vásároltunk, ám az jelzáloggal van terhelve az O. bank által. A saját hitelszerződésünket már kb 1,5 hónapja megkötöttük az U. banknál, ám a pénzt az eladó hiteltörlesztésére a mai napig nem tudta a bankunk átutalni. Az O. bank folyamatosan különböző papírokat, igazolásokat és kifogásokat hoz fel az utalási kísérleteket meghiúsítja rendre. Mit lehet tenni, milyen hatósághoz vagy hivatalhoz lehet fordulni panasszal ebben az ügyben? Már ott tartok, hogy szinte minden nap zaklatom őket, hogy haladjanak. Félek a végén engem vonnak felelősségre az ő pénzügyi spekulációs tevékenységükért. Ha valaki tudna segíteni azt szívből megköszönném! A sóhivatalt kérem ne írja senki, hozzájuk már fordultam. :)

2012. máj. 29. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszáf. [link]
2012. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2012. máj. 29. 18:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem személyes tapasztalatom volt az "O" bankkal, hogy egy hasonló időhúzásos trükk esetében ( nem adták ki a tulajdoni laphoz a törlési engedélyt 6(!) hónapja) beküldtem a "pácienst" a fiókjukba, hogy vetessen fel írásos panaszt.

Az ügyfél a törlési engedéllyel a kezében jött vissza ( panaszt sem kellett tenni, csak megemlíteni:).


A panaszt az "O" bank felé is megtenném egyébként ( írásban), melyre 30 napon belül -törvény alapján-kötelesek válaszolni.


Hátha ez gyorsít a dolgon.

2012. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!