Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelzáloghitellel kapcsolatban...

Jelzáloghitellel kapcsolatban segítség? Lehet belőle károm?

Figyelt kérdés
A szüleimnek van egy kb. 7 milliót érő lakásuk ami a hugom és az én nevemen van. A hugom készül a szülőkkel jelzáloghitelt felvenni (több milliót) amihez ugye az én aláírásom is szükséges. Nem is kérdéses hogy nem fogják tudni visszafizetni, azonban a szüleim azt állítják hogy ebből nekem károm nem származik mert az én részemre nem terhelhetik rá. Szerintem ez pont nem igaz mert a bankot ez nem fogja érdekelni. Ha nem írom alá megharagszanak rám, ha aláírom több milliós adósságot csinálnak nekem. Mellesleg a hitelből én egy forintot sem fogok kapni. Mit tegyek? Akkor most lehet ebből károm vagy nem? Köszönöm a válaszokat előre is.

2012. jún. 1. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem aminek aláírsz, azzal annak írsz alá, hogy ha nincs fizetve a hitel, ráteszi a bank a kezét a lakásra és viszlát. ebből max. annyi károd keletkezik, hogy a lakás rád eső részének az értékét elveszíted.
2012. jún. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor meg lehet terhelni egy lakásnak a felét is, de nyugi, mert a bank általában ebbe nem szokott belemenni, mert nem fizetés esetén nem tudna elárverezni egy fél lakást. Ráadásul, a 7 milliónak a fele csak 3,5milló és erre biztos nem adnak több milliós hitelt...


Vagyis, ne írj alá semmit, és akkor nem terhelhetnek a részedre semmit. Az nem igaz, hogy neked semmi károd nem származik ebből, ha aláírod, mivel akkor nem is kellene semmit sem aláírni... Sok embert szívta már meg, hogy olvasatlanul aláírt "valami hiteles papírt havernak/rokonnak, mert megkérték rá", és a végén neki kellett fizetni az adós helyett (mert kezességet írt alá). A te esetedben jó eséllyel adóstársnak akarnak bevonni, ami kb. olyan, mintha együtt vennétek fel a hitelt (amiből egy fillért sem kapsz)...

A családi konfliktusban viszont nem tudok segíteni, de mondd azt, hogy inkább spóroljanak, mert az mindig olcsóbb, mint hitelt felvenni.

2012. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát igen teljesen igazatok van és köszönöm a választ! Egyébként ezt a kérdést anyum nevében írtam ki, és én is próbálom győzködni hogy semmit se írjon alá, de ő egyedül a családi konfliktustól tart, ami szerintem ez esetben nem kellene hogy érdekelje, mivel a saját családja próbálja belerángatni a csapdába amiről talán ők még nem tudják hogy az. Mégegyszer köszi a választ!
2012. jún. 2. 00:42
 4/5 anonim ***** válasza:

abból lenne a nagyobb konfliktus, ha viszi a bank a lakást. Én inkább választanám a kisebb családi összezörrenést, mert nem írok alá.

szerintem már az is jó ha van egy kifizetett lakás a kezetekben, nem hogy jelzáloggal megterhelni..

2012. jún. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. ha te is aláírod, a lakást elárverezik potom pénzért, és a különbözetet még nektek kell fizetni. neked is! (pl. azt hiszem, hogy levonják a fizetésedből - ha van/lesz)

2. A családi konfliktus elkerülésére azt javaslom, hogy menjetek el egy bankba együtt, és mesélj el mindent szépítés nélkül, és kérdezd meg, hogy lesz-e valamilyen kötelezettséged. A bankban eleve kétlem, hogy adnának így hitelt, de megmondják azt is, hogy téged is terhel felelősség. (előtte azért teszteld a bankot, vagyis menj el egyedül, nehogy visszafele süljön el.)

Mivel a bankos mondja, nem haragudhatnak rá, hiszen csak saját érdekeidet véded.

Esetleg olyan megoldást javasolhatok, még (bár lehet, hogy ez csak olaj a tűzre), hogy eladod nekik a te tulajdonrészedet, amit a majdani hitelből fizetnek. így előre egy kézbe kerül a lakás, rajta lesz a jelzálog és lehet TALÁN hitelt felvenni rá. más kérdés, hogy könnyen lehet, hogy a kéglit kihúzzák a lábatok alól, és nem lesz hol laknotok... bár ha van fizetési hajlandóság, akkor nem olyan egyszerű a kilakoltatás.

2012. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!