Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van rá lehetőség, hogy a...

Van rá lehetőség, hogy a korábban felvett diákhitelt még az egyetemi éveim alatt elkezdjem visszafizetni?

Figyelt kérdés
A nyári munkából összejött pénzből szeretnék törleszteni...
2012. jún. 2. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A józan eszem azt diktálná hogy igen. De azoknak a fejével gondolkodva akik ezeket a szabályozásokat alakítják, lehet hogy a kamatot így is ugyanannyi évre kell majd fizetned. :)
2012. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet! Olvasd el a szerződésed! Esetleg hívd fel a diákhitel telefonszámát (én ezt tettem).
2012. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Simán lehet.

Utalod a lóvét a Diákhitel Központnak. Közlemény rovatba pedig beírod a szerződésszámod és hogy előtörlesztés.

2012. jún. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 CMD ***** válasza:
0%

Azért komolyak néhányan, hogy úgy felveszik a hitelt, hogy nincsenek teljesen tisztában vele.


Ja várjunk, ezért van olyan sok eladósodott devizahiteles.


Egyébként előtörleszthetsz, amit nem csak hogy bármikor bármekkora összeggel megteheted, hanem jobban meg is éri, mivel még nem kamatozik, hanem majd csak a tanulmányok befejeztével.

2012. jún. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kapo1588 ***** válasza:

Kedves utolsó


Azért te se tudsz mindent pontosan, az a pénz attól a naptól kamatozik hogy kifizették neki. Ezért csodálkoznak a diákok hogy a tanulmányok végével már milyen "szép" kamat összegyűlt! Csak a törlesztést kell megkezdeni a tanulmányok befejezését követő negyedik hónapba.

2012. jún. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 CMD ***** válasza:

[link]


7. pont


"A törlesztést csak a hallgatói jogviszony megszűnése utáni negyedik hónaptól, de legkésőbb a 40. életév betöltése után kell elkezdeni."


Köszöntem szépen, imádom bizonyítani az igazam.

2012. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kapo1588 ***** válasza:
ha figyelted a válaszom én is azt írtam hogy törleszteni csak 3-4 hónap után kell de kamatozni addig is kamatozik a pénz!
2012. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

CMD válasza:

"jobban meg is éri, mivel még nem kamatozik, hanem majd csak a tanulmányok befejeztével"

Ez hüłyeség!!! Ne keverd már össze a szezont a fazonnal. Törlesztési kötelezettség <-> Kamatozás


Kapo1588nak van igaza.

A hiteled a folyósítás napjától folyamatosan kamatozik. Mikor megkapod az első hitelösszeget, az attól a naptól kamatozni fog.


1. Kamatozni folyamatosan kamatozik a hiteled.

2. Törlesztési kötelezettséged az egyetem befejését követő 4 hónaptól van. (Befejezést onnan számolják amikor töröltek a hallgatói névsorból. Ez egyeteme váltogatja. Van ahol csak a záróvizsga időszak után, van ahol már abszolutórium lezárásakor. Nyilván más a helyzet ha kirúgnak, vagy ott hagyod a sulit, stb)

3. Előtörleszteni bármikor tudsz. (Költségmentes és annyi előnye van, hogy az közvetlenül a tőkédet csökkenti. Így aztán kevesebb lesz az a tőke amely kamatozni fog.)

2012. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!