Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi szükséges ahhoz, hogy...

Mi szükséges ahhoz, hogy online tőzsdézhessek, részvényeket vásárolhassak?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni tőzsdézni , úgy érzem , ahhoz , hogy elkezdejem már eléget tudok (tudom,hogy ezt egy életen át kell tanulni) de valahol mindenki elkezdte. Na a kérdésem az lenne , hogy internetes részvényvásárláshoz mi szükséges (milyen számla..stb.) Elég hozzá egy egyszerű folyószámla is? és,hogy melyik internetes cégeket ajánlanátok erre, ami korrekt , gyors és pontos?


kösz a válaszokat!



2012. jún. 3. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha erre nem tudod a választ, akkor még nem tudsz eleget. Jóformán semmit sem tudsz.
2012. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Az elsőnek igaza van. Újabb forex-áldozat :D Vagy fordulhatsz az OVB-hez is, biztos remek tanácsokkal ellátnak.

Egyébként a válasz: bemész a bankba és nyitsz egy ilyen értékpapírszámlát, amire utalhatsz a sima számládról pénzt, majd a netes felületen elkezdesz vásárolni. A K&H-nál eleve a neten kell regisztrálni, időpontot kérni erre.

2012. jún. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 3. 16:19
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek csak technikai kérdések,és nem ettől függ,hogy átlátom-e a dolgot vagy nem.
2012. jún. 3. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
A KBC Equitas-t én is ajánlom, egy időben én is használtam, nem tudom, most milyen termékeik vannak. Ha esetleg az nem elég, amit ott találsz, mert más, külföldi piacokon szeretnél kereskedni, akkor nézd meg a portfolio.hu online tőzsdéjét (ami az Erste rendszerét használja) vagy ha még több kell, akkor egy külföldit, pl. a gftuk.com-ot. Sok sikert!
2012. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kösz , egyébként Erste banknál vagyok.
2012. jún. 3. 16:53
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Mindössze technikai kérdés mi? Amit mondasz az olyan, mintha vakbélműtétet hajtatn végre valakivel, aki Még csak előadáson hallott róla, esetleg levizsgázott. Egyből elhányná magát a műtőben, miközben egy gyakorlott orvosnak ez rutinműtét.
2012. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tisztázzunk valamit : soha nem tőzsdéztem,nincs benne tapasztalatom. Tudom,hogy akik ide írnak azok már így születtek,én nem. Amit tudtam megtettem,olvastam róla elég sokat,és rájöttem,hogy a működése teljesen magától értetődő.

Emiatt döntöttem úgy ,hogy ki fogom próbálni,mert nem lehet örökké csak az olvasottakból tanulni.Ez pont olyan-mint a hasonlatoddal élve-megcsinálni egy műtétet elméletben meg gyakorlatban.Ha nem kezdek neki egyszer "jaj, mert én úgyse értek hozzá,meg nem vagyok profi" akkor abból soha nem lesz igazi tapasztalat.Kisebb összeggel fogom kipróbálni,és ami direkt erre lesz rászánva,ergo nem ez kellesz kenyérre.Tudom,hogy akik már k**va profik ebben,azok azt hiszik,hogy mindent tudnak,de ez soha senkinek lesz 100%,nincs tuti tipp,feltéve ha multimilliárdosok vagytok és jóformán ti szabjátok az árakat,de ezt kötve hiszem.Nem kell túlmisztifikálni,mert nem olyan bonyolult,mint ahogy mindenki beállítja(ettől még lehet bukni rajta,de ez nem attól van mert olyan rohadt bonyolult lenne) aki nem ezt gondolja azt sajnálom.Egyébként ha szerinted az nem technikai kérdés,hogy milyen számla kell hozzá,akkor nyilván meg vagy győződve arról is,hogy ez egy olyan számláról nem is működne amit esetleg "papírértékszámlának" neveznek.Van ennek jelentősége??Nincs.

2012. jún. 3. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyes, olvass hozzá sokat. Én is vásárolgatok majd ha lesz kis pénzem, ha van türelme az embernek (és nem üt be egy krach ami mindent lenulláz :D), lehet vele jól járni. Persze ésszel mert ez is szenvedélybetegséggé válhat mint a lovi.
2012. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként először még demo számlán tervezek egy kicsit gyakorolni az sem árt,meg lehet annyira nem is fog megtetszeni,vagy csak később fogok neki.
2012. jún. 3. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!