Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az adásvételi szerződésben...

Ha az adásvételi szerződésben megjelölt határidőn belül nem történik meg a hitel folyósítása, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Már csak 2 nap van a határidőig, de még csak most fog jönni az értékbecslő, mert a hiteltanácsadónk nem jól tudott néhány dolgot és sokat küldözgették az igénylésünket ide-oda.Én mit tegyek? Menjek az ügyvédhez a határidő "hosszabításért"? Ez külön költséget fog jelenteni, hogy a szerződést módosítani kell??
2012. jún. 4. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az eladóval kell egyezkedned, nem az ügyvéddel. Beszéld meg Vele, hátha tud még várni egy kicsit.


Az én esetemben a vevő nem kapott annyi hitelt, mint amennyit megígért neki a bank, azt is csak 1 hónappal később. Velem megbeszélte, hogy mindenféleképpen megveszi a lakást, csak egy kis türelmet kért. Kölcsönkért valahonnan + a banki hitel, és 1 hónap múlva kifizette a fennmaradó tartozását.

Nekem volt hova mennem így is, tehát nem okozott gondot, hogy később fizet. A tulajdonjogot úgy is csak akkor írják át az Ő nevére, ha én aláírásommal igazolom az ingatlan árának maradéktalan átvételét. Ez az adásvételi szerződéshez képest hónapot csúszott, és egyáltalán nem volt a fizetés szinkronban a szerződésben szerepeltekkel.

2012. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2012. jún. 5. 09:14
 3/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
eladóval beszéld meg. bankot kérdezd meg, hogy adásvételi szerződést módosítsatok-e a fizetési határidő hosszabbítása miatt vagy elég lesz neki egy eladói nyilatkozat 2 tanúval.
2012. jún. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!