Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nyitok egyszerre 2 vagy 3...

Ha nyitok egyszerre 2 vagy 3 lakástakarék pénztárat (OTp, Raiffeisen, Erste) mindenhol kapok majd állami támogatást? Vagy alapból nem jár, csak egy helyen az évi +30%os állami támogatású kamat?

Figyelt kérdés

2012. jún. 5. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, központilag biztos látják, mondjuk adószám alapján, hogy több szerződésed van. Egy pénztárnál is csak egy szerződésre adnak állami támogatást, de valószínűsítem, hogy több pénztár esetén sem kapsz többet.

Mindenesetre egy szakértő választ én is szívesen látnék.

2012. jún. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
84%

szia, központilag ellenőrzik, így csak egy után jár állami támogatás. Lehet más a kedvezményezett, így lehet többet nyitni.

Raffinál fundamentát kínálnak.


döntsd el, hogy mi a cél. Megtakarítás? a végén kedvezményes támogatott hitel minél kevesebb kamattal? most minél kevesebb nyitási díjat fizetni? ha megvan a cél, akkor hasonlítsd össze a kínálatot és válaszd a Neked legmegfelelőbbet.

2012. jún. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gáborqq80 válasza:
nyithatsz. te vagy a szerződő minden esetben, de kedvezményezett csak 1x lehetsz. Megjelőlőd a másik kettőben egy-egy közeli hozzátartózódat.
2012. jún. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyithatsz, és egy évig nem is lesz gond, de utána csak egyre fogsz állami támogatást kapni. A pénztárak nem látják, hogy másol van-e számlád, ezért kötéskor nem fog kiderülni, csak egy év múlva , mivel nem a pénztártól kapod az állami támogatást, hanem a Magyar Államkincstártól. Ha megkötöd a szerződést elkezded fizetni, elindul a megtakarítási év, ha lejárt az első év, akkor a pénztár elküldi a Kincstárnak az igényt, hogy ennyit befizettél, és ennyi állami támogatás jár a befizetésed után. A kincstár leellenőrzi, hogy az adott időszakra érkezett-e már igény, ha nem akkor visszajelez, és az összeget elküldi a pénztárnak aki jóváírja a számládon. Ha már volt igény az adott időszakban, amire a Pénztár igényelné utánad az állami támogatást, akkor visszajelez a Pénztárnak, hogy nem vagy rá jogosult, és nem küldi el az állami támogatást, így azt a Pénztár sem tudja jóváírni. Tehát ha kötsz 3 szerződést, és mindhárom te vagy az állami támogatást kapó személy, akkor egy év múlva, amelyik előbb indult, amelyikre előbb érkezik a Kincstár felé állami támogatás igénylés, azon jóváírják, majd a másik kettőnél már a Kincstár vissza fog jelezni, hogy nem vagy jogosult igénybe venni.


Ezért kell kedvezményezettet megnevezni, és akkor bárhol bármennyit köthetsz amennyit tudsz fizetni, meg persze befolyásolja, hogy mennyi kedvezményezettet tudsz megnevezni.


Ha kérdés lenne még írj nyugodtan. :)

2012. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha nyitok egy lakástakarék pénztárat az én nevemre, és egyet valamelyik családtagom nevére, úgy már mindkettőre járni fog az állami támogatás...a ~4év leteltével ezt a 2 lakástakarékot felhasználhatom majd egyazon lakás váráslására, a 2 lakástakarék bevonásával?
2012. júl. 2. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:
igen, ha egy van a te neveden és a többin pedig egy-egy családtag a kedvezményezett (akinek a nevén nincs másik lakástakarék pénztári szerződés csak amit te kötöttél) akkor mindegyikre megkapjátok az állami támogatást és mindegyiket felhasználhatjátok a 4 év elteltével ugyanarra a lakásra :)
2012. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 nekem most fut 1-1-1 a saját, illetve a szüleim nevén, így összesen havi 60k-ról beszélünk.
2015. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta én is ugyanebben a cipőben járok mint Te. 1-1-1
2015. márc. 6. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!