Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp Junior MasterCard bankkárt...

Otp Junior MasterCard bankkártyám van. Hollandiában hogyan fizetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A kártyámhoz tartozó számla forint alapú. Drága ezzel a kártyával fizetnem Hollandiában? És a pénzfelvétel hogy működik? Bármilyen ATM-ből felvehetek? Vagy hol? És mennyibe kerül?

Nyitni fogok eurós számlát is, kérjek hozzá kártyát, érdemesebb inkább azt használnom?


Köszönöm a segítséget!


2012. jún. 15. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak kiruccantok, akkor itthonról vigyél eurót készpénzben. A kártyával fizetés külföldön is ingyenes, de az ATM kp felvét viszonylag drága, ezért kell itthon váltani. Ott vehetsz ki, ahol a bankkártyád logója kint van az automatán.

Az eurós számlát nem értem, minek, illetve akkor hasznos, ha néhány hónapnál hosszabb időre mész.

2012. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fizetés valóban ingyenes, de azt ne felejtsd el, hogy a bank napi árfolyamon fogja váltani az eurót és ennek is van díja. Jobb a készpénz.
2012. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az kimaradt, hogy ott fogok tanulni, tehát több, mint fél évig kint leszek. Ezért is kell az eurós számla. Ahhoz még nem rendeltem kártyát.Kedvezőbb azzal pénzt felvenni? Mert akkor azt fogom használni.
2012. jún. 16. 01:07
 4/4 anonim válasza:

Szia,

nekem is OTP junior mastercard kártyám van, és erősen ajánlom, hogy ne úgy tedd, ahogy eddig gondoltad. Tegnap szembesültem én is ezzel a problémával:

Hollandiában NEM fogadnak el se mastercard, se visa kártyát az automaták, és boltok kb. 90%-ánál. A tömegközlekedés szinte teljesen átállt az OV chipkártyára, amit az ahhoz tartozó automatákban tudsz feltölteni, amik csak VISA iPay (nem egyenlő a sima visa-val), és Maestro kártyákat fogadnak el. Ugyanez a helyzet az NS (holland vasúttársaság) automatáinál. A boltban, ahol vettem a chipkártyát, ott se fogadta el a kártyám, és ahogy néztem szinte sehol máshol se fogadná el.

Az egyetlen szerencsém az volt, hogy az ING automatáiból lehet felvenni pénzt a mastercard kártyákkal is.

2012. jún. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!