Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik a banki átutalás?

Hogy működik a banki átutalás?

Figyelt kérdés
Vaterán rendeltem egy terméket amit előre utalással fizetek és +450 ft a postaköltség! Én OTP-s vagyok de a számlaszám amire utalok CIB-es. Bemegyek az OTB be a bankkártyámra felrakom a termék árát +450ft postaköltséget és ha elutalom a CIB es számlaszámra akkor ő megkapja az egész összeget vagy vonnak le valamit utalásra? azaz akkor a termék árát +450ft postaköltséget és még a banki utalás költésgét is rakjam fel a kártyámra, hogy az eladó megkapja a kért összegét? Vagy hogy van ez?
2012. jún. 17. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha bemész egy CIB bankfiókba, és ott fizeted be a pénzt. Akkor azonnal megkapja az embered, míg az OTP-ből való átutalás csak másnapra valósul meg és talán díja is van. Ha a CIB-ben fizeted be, akkor ingyenes. Annyit fizess be amennyi a termék ára plusz a postaköltség. Egy forinttal se többet.
2012. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pénzt nem a bankkártyádra teszel, hanem a számládra.

OTP-nél pénzbe kerül az utalás. Attól függ, milyen csomagban vagy.

Tehát, ha utalsz, akkor a teljes utalandó összeg + az utalás díja is rendelkezésedre kell, hogy álljon a számládon.

Tipp: OTP-nél (ÁLTALÁBAN) olcsóbb az utalás, ha rendszeres átutalási megbízást adsz fel. Mondjuk azt mondod, évente utaljanak erre a bankszámlára. Aztán másnap meg lemondod, így csak egyszer lett elutalva, de általában így olcsóbban jössz ki, mintha egyszeri átutalási megbízást adnál fel.

Még olcsóbban jössz ki, ha bemész egy CIB fiókba, és ott az eladó bankszámlájára befizeted a kérdéses összeget, ekkor ez nem kerül neked plusz költségbe ( és az eladó is előbb kapja meg).

2012. jún. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha én bemegyek egy CIB bankba és a számlaszámára utalom az összeget akkor tudni fogja h én utaltam? Mert ahogy megérkezett a számlájára a pénz akkor fogja feladni a csomagot de ha jön neki az sms- h pénz érkezett a kártyájára tudni fogja, hogy én vagyok és nekem kell feladni az adott terméket és nem másnak? szóval úgy kapja az sms-t h "kiss géza utalt +100ft ot a számlájára" és akkor látja h kiss géza akkor kiss gézának feladom az adott csomagot ?!
2012. jún. 17. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden ilyen atutalasnak es befizetesnek van egy KOZLEMENY rovata ahova bediktalhatod a nevedet cimedet es akarmit ami azonosit teged az elado szemeben. Ha befizetsz, kerdezni fogjak toled hogy mit akarsz kozlemenykent mefadni.
2012. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor holnap elmegyek egy CIB bankba odaadom a számlaszámot amire utalni akarok és mondjam, hogy írják oda a nevemet?:D
2012. jún. 17. 23:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez lesz. Legyen nalad szemelyi mert azt szoktak kerni.
2012. jún. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 17. 23:36
 8/8 anonim ***** válasza:

"De ha én bemegyek egy CIB bankba és a számlaszámára utalom az összeget akkor tudni fogja h én utaltam? "


Ne utalj! Hanem fizess be!

Ugyanis az utalás pénzbe kerül, a befizetés ingyenes. Csak az adott számla bankjába kell menni.

Bemész a CIB-be megmondod h erre a számláta fizetnél be ekkora összeget.

Közlemény rovatba írasd be a neved és h vatera.

Én ezt szoktam. Nevem, Vatera, vagy vatera és a vásárolt termék, pl: könyv.

Soha nem votl még eltévedt befizetésem :D

2012. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!