Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van a Dunacorp Faktorház ZRt / Creditline Control Kft követeléskezelő cégről?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm hitelét átadták a cégnek. Nem kapott semmilyen írásbeli értesítőt, szerződést vagy bármi igazolást arról, hogy valóban jogosan követelik tőle a tartozást. Részletfizetésbe egyeztek meg, de az ügyintézője duplájára emelte a törlesztőt, és ha nem rendezi hónapról-hónapra, végrehajtásra adják. Számomra érthetetlen, hogy egy papírt nem kapott arról, mennyivel tartozik ténylegesen és a havi befizetések után mennyivel csökken a tartozása, illetve ha bírja fizetni az emelt törlesztőrészletet, mikor fog elfogyni.

2012. jún. 19. 09:12
1 2
 1/14 anonim válasza:

Én nemrég rendeztem pár száz ezres tartozásomat velük. Tapasztalatom az, hogy még az ilyen alja ganaj behajtó cégek közül viszonylag rugalmasok (a kedves jelzőt ne használjuk egy behajtó cégnél). Hívogattak vagy 80milliószor, hagytak 90millió hangposta üzenetet, de megszabadultam tőlük. Részletfizettem a tartozást, és azt hiszem forintra ugyanannyit fizettem vissza mint amennyit a banktól felvettem. Olyan papírokat, amiket te említesz nem kaptam. Ellenben felszólítást illetve 'tájékoztatást' (ha nem rendezném tartozásomat, jönnek végrehajtani és leírták miből-miket vihetnek el).


Egyébként ismerősödnek azért másabb a helyzete, mert lehet milliós nagyságrendű a tartozása. Ilyen összegeknél már mindegyik jobban pattog, mert több della jöhet nekik be. De mondd meg neki, ha végrehajtásra akarják adni az ügyét, kifogásolja a bíróságon (mert erre van joga mindenkinek, csak kevesen tudják) és ilyenkor meg lehet hivatalosan is állapodni egy fix törlesztőben és egy fix összegben. Ezt úgy lehet, hogy amikor elküldik az ügyében eljáró jegyzőhöz az ügyet, olyankor kell visszamondani, hogy nem nem, maradjanak a popójukon szépen, hozzád ugyan ne jöjjenek, te jogi útra akarod terelni ezt. Sok szerencsét neki!

2012. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

[link]


Itt keresgess, megéri!

2012. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a linket, valóban hasznos és tanulságos. A "show" folytatódik, bár a hallottak látottak alapján sok jóban én már nem reménykedem :)
2012. aug. 28. 17:07
 4/14 anonim válasza:

Munkatársuk telefonon azzal fenyegetett meg,hogy amennyiben nem tudok fizetni, értesíti a gyámhivatalalt. Kaptunk 6 havi részletfizetést, amit 5 hónapig fizettünk. Októberben munkatársuk telefonon mondta,hogy még egy havi törlesztés van vissza, 46600 Ft. Novemberben azzal hívott fel,hogy még több,mint 100000 Ft-ot fizessek be. Ezt már nem igazán értettem,ezért kértem,hogy küldjenek nekem egy részletes levelet, amiben részletezve vannak a befizetések,illetve a költségek. Ezt a levelet a mai napig nem kaptam meg. 3 hét várakozás után kaptam egy levelet,amiben annyi állt, hogy tartozásom további kamatokkal és költségekkel nem növekszik.

Most kaptam egy levelet,hogy fizessek be 113ezer ft-ot.

2013. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

2. vagyok.

Kedves Utolsó Válaszoló! Én pont itt tartok most, csak engem már ügyvéd bszogat a 100ezer miatt, ami elvileg még jár nekik, miután kifizettem több, mint 1 millát nekik az ügyvédem szerint jogtalanul.

Most levelezgetünk, mindig azzal jönnek, hogy per lesz, meg inkasszó. Mivel gyesen vagyok, nem tudnak inkasszózni, a vagyon meg a párom és a gyerek nevén, úgyhogy meg vannak lőve. A gyámhivatal pedig majd jót röhög rajtuk, mert nekik semmi közük az egészhez.

A lényeg az, hogy az ügyintéző fejpénzt kap minden sikeres behajtás után, ezért érdekük minél jobban szét szívatni és szó szerint zsarolni az "adósokat".

Én ügyvédhez fordultam, és most várjuk a dolog végét.

Már olyan üzenetet is kaptam, hogy "ha már kifizetett több, mint egy millió forintot, nehogy már 100ezer forinton szórakozzon".

2013. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
NA Kezdem:--nekem tavaly óta van velük dolgom--de nem szabad fizetni nekik,mert megfélemlítést-gyermekesek esetén pedig gyámüggyel fenyegetőzik.Namost tartozásért gyerekeket nem vihetnek el--1,fiktív cég,akiket megbüntett a PSZÁF is,160 millát hajtott be!!!!--2,és végül időközönként persze hívnak,nehogymá"nem beszélgesseünk egy jót.Csak én már nem veszem fel a telefont nekik,és ezzel 1 pici borsot török az orruk alá.Megvannak a telószámok,én ránézek,és má"le is sz..tam az egészet.
2014. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

2. válaszoló vagyok...

Még mindig húzódik az én ügyem is velük. :S

Mivel nem jutottak velem semmire, mert nem fizettem, ezért kiadtak egy másik behajtó cégnek, szóval már a behajtócég behajtó cégénél vagyok. :P

A vicc az egészben, hogy ügyvédet fogadtam, aki többször is írt nekik és nem állnak szóba vele! Még mindig nekem írogatnak, holott többször írt nekik az ügyvédem, hogy ő a kompetens ebben.

A legújabb, hogy az eddigi 100 ezer Ft helyett most kitalálták, hogy svájci frankban fizessek 150ezer körüli összeget, mert az eredeti hitelem is frank alapú volt.

A tartozást mégis forintban fizettették, most meg jönnek a frankkal. 2 éve kapok tőlük havonta egy levelet, hogy na most aztán jön a végrehajtó és még a gyerek alól is kiszedik az ágyat! Pf...

Ócska sz@r banda, lassan 3 éve szívatjuk egymást...

2014. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hkjzs válasza:

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy találkozott valamelyikőtök Szalay/Szalai József nevével vagy személyével ettől a fantasztikus cégtől? Nagyon köszönöm a segítséget!

2014. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nem, ilyen névvel nem....
2014. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 biro amália válasza:
SZERETNÉM TUDATNI MINDENKIVEL,HOGY A DUNACORP EGY CSALO CÉG,ÉN KI FIZETTEM A TARTOZÁSOM NEKIK,EZ NEM VOLT ELÉG,CSAK KÖVETELŐZTEK,MAJD ÁTADTÁK EGY MÁSIK BEHAJTO CÉGNEK,AZ ÁLLITOLAGOS TARTOZÁSOM,A DBF-NEK,AZOK PEDIG A CREDIT LIFNEK,EZT MOST MÁR NEM ÉRTEM,MIT TEHETNEK MEG EGY EMBERREL ITT EBBEN AZ ORSZÁGBAN,RÁADÁSUL MÉG FENYEGETŐZNEK,DE VAN BIZONYITÉK A KEZEMBE,DE LEHET NEM LESZ ELÉG,SŐT FAXBAN ELKÜLDTEM NEKIK MINDENT,DE LE SEM SZARTÁK!MÁR NEMTUDOM MIT TEGYEK ELLENÜK.EGYIK KFT DOBJA A MÁSIKNAK,ÉS UGY CSINÁLJÁK MINTHA SEMMIT NEM TUDNÁNAK,EGY ROHADT SZEMÉT BAGÁZS AZ EGÉSZ.
2014. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!