Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » EMBEREK! SZuleimtol "megvettem...

EMBEREK! SZuleimtol "megvettem" tobb evvel ezelott a hazukat, most meg kovetelik, hogy irassam vissza a nevukre ajandekozas gyanant! Persze, jelzaloggal terhelt es az ados, csak egyedül en vagyok! MIT tegyek?! MAR hajlok ra, hogy o. k.!

Figyelt kérdés

2012. jún. 25. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Jelzáloggal terhelten nem lehet. Fedezetmegvonásnak hívják, ami bűncselekmény.

Amúgy érdekelne a sztori, mi az, hogy "megvettem"?

2012. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt valami bűzlik:

1. Ha megvetted, akkor a tied. Milyen alapon követelik tőled vissza?

2. Ha jelzáloggal terhelt a lakás, akkor (már amennyire én tudom) ez csak a bank beleegyezésével történhet meg (vagy elfogadja a jelzálog kikerülését, vagy a hiteltársként bekerülnek a szüleid is a szerződésbe)

2012. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne legyetek értetlenek! A szülőknek pénz kellett, ezért papíron eladták a házat a gyereknek. A gyerek meg hitelt vett fel rá! Így a ház gyakorlatilag megmaradt, és pénz is állt a házhoz.


Most kérik, hogy ajándékozza vissza a gyerek, mert azt hiszik, mivel az adós a gyerek, így majd nem viheti el a bank a házat...


Mit tegyél? Fogalmam sincs. Nem írtad le a teljes sztorit. Mennyi a törlesztő, mennyi a fennálló tartozás, és ki fizeti azt valójában? Mennyi a ház piaci értéke most?

2012. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mosod kezeid, jelzáloggal terhelt házat nem ajándékozhatsz el.
2012. jún. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

emberek!

el lehet ajandekozni, söt adoscsere is lehetne, ha tudnek vinni megfelelö embert ,ezt bank valogatja ! mar voltam a bankban es adtak papirokat+ 60ezer a szerzödes modositas max.összege

2012. jún. 27. 10:57
 6/7 A kérdező kommentje:
+ügyvedi ktg.+közjegyzö,stb. Azert, köszönöm mindenkinek a válaszokat !
2012. jún. 27. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak, amit most írsz, az szerződésmódosítás, és az az eredeti kérdésben nem volt benne, csak az, hogy el akarod ajándékozni a házat, amit a bank beleegyezés és a szerződés módosítása nélkül valóban nem lehet, de ha mindenki rábólintott, akkor természetesen meg lehet csinálni.

Még egy kérdést kell megnézni, hogy megéri-e megcsinálni.

2012. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!