Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerül bankszámlát...

Mennyibe kerül bankszámlát nyitni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és szeretnék egy bankszámlát, bankkártyával. Hallottam, hogy ennek díja van, de körülbelül mennyi lehet az ilyen? Külön a bankszámlanyitásért is kell fizetni, vagy csak havonta, évente kell? Egyáltalán lehet bankszámlám? Köszönöm.

2012. júl. 2. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Neked nem, mert nem vagy cselekvőképes. (Ez egy jogi kifejezés, azt jelenti, hogy nincs döntési jogod rengeteg kérdésben. Azt a szüleid vagy gyámod gyakorolják. Pl. azt megteheted, hogy a szalámis zsömlét, amit otthonról kaptál kidobod vagy megeszed. De el nem adhatod pénzért.)

A szüleid talán kérhetnek neked társkártyát az ő számlájukra, korlátozva annak használhatóságát is.

2012. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kártyaigénylésért nem kell fizetni.Ha majd jön pénz a kártyádra és abból leveszel, akkor levonnak némi kezelési költséget.Más fizetnivaló nincs.

Ha netes kártyát igényelsz, megspórolhatod pár hónapig ezt a kezelési költséget is.

2012. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: Bankja válogatja. Az én bankomban kell.
2012. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet bankszámlád, én is most nyitottam a fiamnak. Csak kell valamelyik szülőd, de neked is ott kell lenned. Aláírja mondjuk anyukád is meg te is és kész. A bankkártya igénylést praktikus a számlanyitással együtt intézni, pénzbe nem kerül az első, csak ha elhagyod majd a letiltás vagy ilyesmi. A lényeg az, hogy legyen veled valamelyik szülőd, mert egyedül nem nyithatsz számlát, de lehet számlád.
2012. júl. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy, nem nagy összegekről lenne szó, csak arról, amit megspórolok, mert sok olyan hellyel találkoztam már, ahol szükséges, na meg praktikus is. Hogy az egyik szülőm is ott legyen, az természetesen megoldható.

És milyen bankot ajánlotok? Hallottam, hogy létezik külön bankszámla-fajta gyerekeknek, a Szia Szimba. Az jó? Rákerestem a neten, de csomó olyan dolgot találtam, amit nem ismerek és nem tudom hogy mit jelent...

2012. júl. 2. 19:19
 6/6 anonim válasza:
Én azt szeretném kérdezni,hogy kb. a használásért mennyit vonnak le??? Csak úgy kb.? És még a kérdezőtől,hogy mennyi neki az a pénz amit berakna? Csak úgy kb. 1000,5000,10000 ft? Havonta?
2012. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!