Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Le kell tiltanom a két külföld...

Le kell tiltanom a két külföldi bankkártyámat számlaszámot, mert eltűnt, ellopták, de már itthon vagyok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha van NetBank elérésed ahhoz a külföldi bankszámlához, akkor lépj be és interneten utald át a pénzt a magyar számládra...


Vagy a NetBank oldalon limitáld le 0-ra a felvehető illetve az elkölthető pénzt a bankkártyával...

(Ha letiltod a bankkártyát, az alapból egy rakás pénzedbe fog kerülni.)


Aztán majd kérj új bankkártyát (régi letiltása nélkül!), feltéve ha szükséged van még a külföldi bankszámládra...

2012. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben GYORSAN intézkednék, mert ugyan ATM-ből nem tudnak felvenni vele pénzt (nem tudják a PIN-kódod), és személyesen sem tudnak vele vásárolni (az aláírásod kellene hozzá), de interneten remekül le tudják vásárolni róla a pénzt!...
2012. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Angliába van ez a 2 számla...

végül is nincs rá szükségem pénz sincsen rajta...,de feltudják használni ha bárki megtalálja,de feltételezem,hogy ellopták...és lopást jelentek akkor is sok pénzbe kerülne??

2012. júl. 5. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs rajta semmi pénz, akkor mégis MIRE tudnák felhasználni?!...


LOPÁST csak a rendőrségen tudsz bejelenteni (most ezért nem kéne kiutazni Angliába)...

A bankban csak azt tudod tenni, hogy LETILTATOD a kártyát, de az szerintem nem olcsó mulatság...


Azt nem tudom, a te bankodban ez milyen költségekkel jár, de Mo-on a bankkártya-letiltás 10000-15000 forintba kerül, és utána az új kártyakészítés költsége...

2012. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az angliai bankod weboldalán megtalálod a költségeket a kondícióknál... Nézz utána, mennyi kerül a bankkártya letiltása!...
2012. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a lényeg...,hogy ahol laktam akiknél...ellopták biztos..,és megtalálták a pin code ot...,stb...így már játékosabb a helyzet...vissza menni meg nem tudok ...
2012. júl. 5. 16:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs a bankszámlán pénz, akkor mit tudnak vele csinálni?!...


De ha gondolod, tiltasd le (ahhoz majd kell pénznek lennie a számládon a letiltás költségei miatt, vagy különben mínuszba megy a számlád és akkor kellemetlen helyzetbe kerülhetsz)...

2012. júl. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
na ezaz...ninc rajta pénz..de mínuszba tudják tenni nem?ha tudják a dolgokat
2012. júl. 5. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Már bocs,de hogy tudná mínuszba tenni,ha csak sima bankkártya és nem hitelkártya?!Ha hitelkártya az gáz,akkor tiltasd le.
2012. júl. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!