Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Találtam egy 1944. évi takarék...

Találtam egy 1944. évi takarékbetétkönyvet és benne 1000 pengő értékű betétlappal. Ha azt még nem vette ki senki akkor most forintba ki tudom venni azt az összeget?

Figyelt kérdés
A betétkönyv "Fentartva" van ami azt jelenti hogy csak a tulaj veheti ki. De ha az már rég meghalt????

2012. júl. 7. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A pengő az infláció miatt értéktelenedett el, ezek alapján ma már nem kapnál érte semmit:


[link]


"Az új pénz bevezetésekor 1 forint 400 000 kvadrillió pengőt, vagy 200 000 000 (kétszázmillió) adópengőt ért. Az előbbi átváltási ráta valójában csak elméleti volt, hiszen a teljes forgalomban lévő pengőállomány értéke nem érte el a 0,1 fillért sem."


Lehet hülyeség a gondolatmenet, de ez alapján ma az 1000 pengő a forintnak a törtrészét érné. Még a nagyobb számhoz kerekítés is csak 1 forint lenne, amit lekerekítenek 0-ra.

2012. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a pengő 46-ra teljesen elértéktelenedett,a betétkönyvben levő pénz is elveszett.

44-ben még az 1000 pengő elég sokat ért. De már 46 tavaszán egy tojást sem kapták érte. Akkor már a mill és a billpengők voltak forgalomban.

De a Bank sem létezik már,ahol a betétkönyvet kiváltották.

Tedd el emlékbe.

2012. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám gyűjtőnek eladni, mert az eszmei értéke lehet hogy több, mint a valós.

Legalábbis van, akinek többet ér(het).

2012. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!