Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel, miatti tartozásnak van...

Hitel, miatti tartozásnak van elévülési ideje?

Figyelt kérdés
2012. júl. 11. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Elvileg van,de gyakorlatilag nincs.

Elmagyarázom.


Elvileg 5 év az elévülési idő. Ami azt jelenti,hogy X időtől kezdve ha 5 évig semmilyen formában nem értesítenek,nem követelnek akkor 5 év lejárta után elévül,és később nem követelhető a tartozás összege.


Gyakorlatilag ezt sosem hagyják,hogy megtörténjen. Ha 5 év alatt csak egyszer értesítenek bármilyen módon az 5 éves elévülési idő az értesítés napjától újra indul, és onnan számolhatod az újabb 5 évet.

PL: Tegyük fel,hogy az 2012. július 10-én járna le az 5 éved,hogy nem jelentkeztek az adósság behajtásáért. De 2012.július 8-án kapsz egy levelet vagy telefont a banktól vagy behajtócégtől hogy neked ennyi tartozásod van X.Y ban felé,akkor 2012.július 8-tól újra ketyeg az 5 éves "elévülési időd"

Addig meg szépen kamatozik a tartozásod összege..

2012. júl. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 annonym66 válasza:
Ez csak akkor igaz, ha a bank, behajtó, végrehajtó, hitelt érdemlően tudja bizonyítani a kapcsolat felvételét. A telefon, SMS, egyszerű postai levél a bíróság előtt nem áll meg. Térti vevényes levél kell. Azt akár átveszi a címzett, akár un "nem kereste" pecséttel visszamegy feladónak, az már bizonyíték. Ui. telefon, sms, levél manipulálható. Mehet téves címre is.
2012. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ma 20:47

Tévedsz,mert elfogadják a sima levél,mobil telefon,és telefon hívásokat is mint értesítés. A lényeg,hogy a bankok,behajtócégek tudják igazolni,hogy írtak neked, telefonáltak.

Tudom,mert pár éve erre hivatkoztam a bíróságon,és a behajtó cég bizonyítékát (kikért telefonhívások amikor ők próbáltak hívni, postakönyvek amivel igazolták,hogy melyik nap küldtek levelet) a bíróság elfogadta. A pert elvesztettem, mert én csak arra hivatkoztam,hogy nem jött egy olyan levél sem amikor alá kellett volna írnom az átvételét.

2012. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 graphite válasza:
És mi van akkor, ha külföldre költözöl, és nem adod meg az elérhetőségedet? Akkor 5 év után tiszta lappal indulhatsz?
2014. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem uniós országba költözöl, akkor egy idő után nyilván elévül, bár így is elfog telni több év.

Ha uniós országba akkor nem úszod meg, ugyanis bírói végzéssel kérhetik a külföldi országok segítségét, vagyis utánad tudnak nyúlni..

Ismerek sok olyan külföldit akit megtaláltak, és most fizetik vissza a többszörösére duzzadt tartozást. De legalább megkapták ennyi keresés után is a részletfizetést.

2014. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!