Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan utalhatok OTP-ből más...

Hogyan utalhatok OTP-ből más bankszámlára bizonyos összeget? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ma bementem az OTP-be, de mivel nekem nincs bankszámlám, ezért nem utalhattam pénzt Raiffeisen számlára.

Tehát ha délután visszamegyek családtaggal, aki rendelkezik OTP számlával, akkor úgy be tudom fizetni?

És ha igen mit kell magunkkal vinni?

És így is lehet kézpénzzel fizetni (arra az esetre ha nincs megfelelő összeg a számlán)?


2012. júl. 23. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A készpénzt befizetitek az otp-s számlával bíró egyén számlájára, majd azt elutaljátok a raffaisenes számlára. Kell hozzá az otp-s számlával rendelkező egyén, annak a bankkártyája ( vagy személyi+számlaszáma), valamint az utalni kívánt összeg+az utalás día, ami otpnél elég magas, kb400 forint.


Viszont ha van a közelben egy Raffaisen bank, akkor menj be oda mert ott egyedül és díjmentesen elintézheted a befizetést.

2012. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az utalás és a befizetés között jelentős különbség van. Utalni a saját bankszámládról tudsz bármilyen más bankszámlára. Befizetni csak az adott bankban tudsz egy bankszámlára. Tehát ha Raieinsen-es számlára akarsz befizetni, azt a Raiffeisen bankban teheted meg a pénztár ablaknál. Ha átutalni szeretnél, azt tedd a saját számládról. Miért ragaszkodsz ahhoz, hogy OTP bankon keresztül utalj? Ha az ismerősöd bankszámláján keresztül akarsz utalni, akkor az Ő OTP-s számlájára befizeted az OTP bankfiókban a pénzt, majd utána Ő átutalja helyetted. Bár nem értem, miért kell így túlbonyolítani.
2012. júl. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most utalni akarsz, vagy befizetni? Nem mindegy...


Miért nem Raiffeisenbe mész, és fizetsz be rögtön a célszemély számlájára? Egyszerűbb és olcsóbb is, mind két lépcsőben csinálni ugyanezt.


Vagy, ha neked van más számlád, utalj arról! Miért fontos, hogy OTP-s legyen?

2012. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen nem fogalmaztam kellő pontossággal.

Amúgy azért nem megyek Raiffeisen bankba, mert tőlünk 15 kilométeres körzetben egy sincs, tehát rosszabbul járnák, ha ilyen "egyszerűen" intézném el.

2012. júl. 23. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Saját bankodnál nincs internetes hozzáférésed? Az a legegyszerűbb. :)
2012. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs internetes hozzáférésem, de meg tudtam oldani, még1szer köszönöm!
2012. júl. 23. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!