Ki vett fel lakáshitelt mostanában? Melyik pénzintézetnél, mennyit és mennyi a törlesztőrészlete? Hány év munkaviszony kell e hitel felvételéhez? Bankonként változik?

Figyelt kérdés
Utóbbi 3 hónap érdekelne.
2009. júl. 16. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vettem fel hitelt az utóbbi 3 hónapban, de közvetítettem, mert hiteltanácsadó vagyok. A kamattámogatott hitelek sajnos megszűntek, így az ügyfeleimnek eurós, vagy chf alapú hitelt tudok ajánlani. Igen, a bankok eltérő konstrukciókat kínálnak, de nem ez a döntő a bankválasztásban, hanem az, hogy az ügyfél az aktuális helyzetére, vágyaira hol kapja a legjobb hitelt.

Mindig minden szempont fontos. Nem ugyanaz a bank jó annak, aki kis jövedelmű, vagy egyáltalán nincs jövedelme. Számít, hogy mennyi önereje van, van-e pénze induló költségekre, stb, stb. Ezek mind-mind befolyásoló tényezők. A bankok folyamatosan akcióznak, kihasználják egymás hiányosságait, gyengeségeit, az egyik erre, a másik arra a helyzetre nyújt jobb megoldást, de nem titok, mindennek ára van. Nincs olyan, hogy "legjobb bank" addig, amíg nem tudom, hogy konkrétan mi az igény, elképzelés és mit tud ez mellé az ügyfél letenni az asztalra.

Pl annak az ügyfélnek, akinek kevés önereje van, nincs pénze kifizetni az induló banki költségeket, vagy alacsony a jövedelme, vagy esetleg egyáltalán nincs bejelentett állása, hiába van olyan bank, ahol másoknak alacsonyabb lenne a törlesztő részlete, nem tudom azt ajánlani neki, mert ő ott nem hitelképes.


Általánosságban elmondható, hogy a bankok az ingatlan értékéhez képest 40-85%-ban adnak hitelt (ez függ az ügyfél helyzetétől és az ingatlantól is), a törlesztő részlet pedig pl 20 éves futamidővel számolva 7-11000Ft/hó chf, vagy eur alapon.

2009. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!