Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A készpénzfelvétel hogyan a...

A készpénzfelvétel hogyan a legkedvezőbb külföldön?

Figyelt kérdés

Lengyelországba fogok utazni, OTP-s devizaszámlám van.

Találtam egy táblázatot a neten, ahol a tranzakciós díjaknál a külföldi ATM-en belül 2 csoport van. Az egyik az "Idegen", ott 3,35EUR + 1,13 %, a másik pedig a "Bankcsoport által üzemeltetett", ami pedig csak 1 euró.

De mit jelent az, hogy "Bankcsoport által üzemeltetett"?



2012. aug. 10. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Az OTP külföldre is terjeszkedett, bizonyára azon bankok ATM-jeiből tudnál olcsóbban pénzt felvenni, amelyek partnerei az OTP-nek. Erről biztos találsz listát a neten.


De


Semmi értelme kint pénzt felvenned, mert ha forintot viszel, azt bárhol átválthatod Zlotyra, ugyanis minden sarkon van pénzváltó, amit KANTOR néven keress.

Tehát itthon kiveszed a forintot és kint átváltod.

2012. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Amúgy erasmus diák leszek, több hónapra megyek ki, szóval nem tudok annyi készpénzt vinni (illetve nem is akarok biztonsági okokból). Meg az egyetem euróban utalja majd nekem az összeget.

2012. aug. 10. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!