Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudják-e pótolni az OTP-ban a...

Tudják-e pótolni az OTP-ban a múlt havi számlakivonatomat?

Figyelt kérdés

Kerestem a hiányzó bankszámla kivonatomat és E-mailt küldtem az bankom felé utána járjak a dolognak, hogy techinikóai hiba miatt nem kaptam meg vagy egyik szétszórt albérlőm véletnül kidobta.


Viszont nem érem be az elektronikus meg digitális számlakivonattal meg bármilyen technológiájújal. Csak a papir alapú számlakivonathoz ragaszkodom pont úgy mint minden ember amikor a fizetését, nyugdiját banki átutalásban vagy készpénzben megkapják a bankjegyüket.


Semmivel sem potólható a bankjegy az Erzsébet utalványal nem mindenhól használható fel.



2012. aug. 11. 22:39
 1/5 tetro ***** válasza:
Nem igazán értem mit akarsz. Az utolsó mondatodat meg egyáltalán nem. Fogalmazd már meg értelmesen...
2012. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen, elméletileg könnyen tudják pótolni. Valószínűleg kinyomtatják az elektronikust és lepecsételik, ha ragaszkodsz hozzá. Bár én sem értem, miért... Nem tudom, az OTP-nél hogy megy, de van olyan bank, amelyiknél hiteles elektronikus számlakivonat tölthető le a netről, amit elfogadnak pályázatoknál, adóigazoláshoz stb. Ha az OTP-s is ilyen, teljesen felesleges bemenned a bankba érte...
2012. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat értelmezésére én is kíváncsi lennék...
2012. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem. Olyan bankkivonatot nem fogsz kapni, mint amit már egyszer postáztak. A rendszerben rögzített és zárt bankkivonatot ki tudják nyomtatni, de az nem ugyan olyan lesz. Persze adattartalmában azonos, és ugyanúgy hiteles is lesz. De ami elveszett, az nem pótolható. Te magad írtad, hogy a bankjegy nem pótolható Erzsébet-utalvánnyal. A bankszámlakivonat az egy számviteli okirat, csak úgy "hipphopp" nem tud kiállítani senki egy ugyanolyan eredetit, mint amilyen az eredeti volt. Mert törvénytelen lenne. Ahogy nem kaphatsz két ugyanolyan sorszámú nyugtát sem. Ez van, jobb, ha hozzászoksz.


Attól, hogy a kezedben van egy hiteles kivonat, nem lesz több pénzed. Sőt, megsúgom, kevesebb lesz, mert nem két forint (hanem annak jópárszázszorosa) a bankkivonat hitelesítése a bankfiókban.

2012. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Be fogok menni az OTB Bank fiókba utána járok a dolognak Techinakai hiba miatt nem kaptam meg vagy más miatt.


De remélem techikai hiba történt a számlakibocsájtó fiokomban. Ha meg még sem lesz ebben szerencsém akkor ki fogom nyomtatatni a múlt havi számlakivonatomat akkor is ha nem lesz egyforma.

2012. aug. 12. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!