Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik Magyarországon is...

Melyik Magyarországon is megtalálható bank a legmegbízhatóbb és legkedvezőbb?

Figyelt kérdés
Olyan érdekelne, ahol nincs számlavezetési díj, pénzfelvételi díj ATM-ből, és díjmentesen lehet vele fizetni BKV bérlet, vonatjegyet, és bevásárlóközpontokban, boltokban, étteremben stb...

2012. aug. 13. 08:30
 1/2 ekeke ***** válasza:

Miből élnének, ha ingyen szolgáltatnának????


Még ha esetleg havi két kilós fizetést oda utalnak, tán kapsz ingyenes mindenfélét. Akkor meg a pénzed kamataiból élnek.

2012. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én épp most akarok bankot váltani, így eléggé beleástam magam a témába.

Feltétel nélkül ingyen számla nincs sehol, legtöbb helyen fizetésátutalást várnak. Ez leggyakrabban 150ezer, de csak a Citinél kell 1 részletben jönni, a többinél lehet kettőben, háromban. Ilyen számlája van pl. a K&H-nak, Erstének. Ha teljesíted akkor ingyen tudsz pl. neten utalni, ingyen van a számlavezetés, ingyen tudsz készpénzt felvenni - banktól függően más bankban is. Kevesebb fizetéssel nincs ingyen számla, pl. a CIB-nél csak 50 ezret várnak és megbízások teljesítését, de itt van számlavezetési díj is.

Én a Raiffaisennél választottam az aktivitás számlát, itt a kimenő pénzforgalmat nézik, min. 50e értékben 4x kell mozognia a pénznek. Mivel csak 70-ez keresek, így még a 120 minimum beérkező forgalom sem megoldható, esetleg ha családtag utalgat át rendszeresen, ezt nem tudom mennyire figyelik. Bankon belül nem szerencsés, ha pl. anya keres 150-et, azt utalja a gyereknek, az meg a párjának és így 3 ingyen számla lenne.

A kártyával fizetés mindenhol ingyenes, ott az üzlet fizeti helyetted az átutalást. Mondjuk pl. a postán nem, de ott gyakorlatilag nem kártyával fizetsz hiába tűnik úgy, hanem készpénzt veszel fel.

A pszáf oldalán vannak táblázatok, ezek alapján könnyen át lehet nézni a bankokat.


Itt az összehasonlító táblázat:

[link]


Itt pedig a költségszámító, beírod, miket tervezel csinálni egy átlagos hónapban és kiszámolja, hol mennyibe kerülne.

[link]

2012. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!