Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A provident csak kihasználja...

A provident csak kihasználja a tudatlanságot?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon durva, hogy a felvett minimális összeg 2-3 szorosát kell visszafizetni. Akinek tényleg 30000 ft-ra van szüksége, az hogy fog visszaadni 90000-et? A kérdésem az, hogy a Provident konkrétan arra épít, hogy az emberek nem tudják mi az a THM (ezért nem fél még a reklámokban is megemlíteni) és iszonyúan erkölcstelen módon még jobban tönkretesz embereket, vagy lehet olyan helyzet, amikor megéri ilyen gyorskölcsönöket felvenni? Olvastam, hogy elvileg nem, de gyakorlatban bárkinek adnak hitelt. Nem lehet egy ilyen céget valahogy betiltani?
2009. júl. 21. 23:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha külföldön valaki talált jó melóhelyet neked, akkor megérheti felvenni a kiutazási költségek fedezésére. Egyébként nem a tudatlanságot, hanem az iszonyatos anyagi helyzetet használják ki.
2009. júl. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az emberek nem tudatlanok (nagyrészben) csak mint írtad rá vannak szorulva mert a "normális" bankok nem állnak velük szóba.A thm-et azért említik mert kötelező.Tényleg uzsora szerű de sajnos egyenlőre törvényes.Tehát ha szegény csóró a havi 50-60 ezres fizetéséből nem képes kifizetni egy váratlanul jött nagyobb kiadást akkor ez az egyetlen lehetősége.
2009. júl. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,hogy azt írod,hogy kihasználják az emberek tudatlanságát.Én még nem vettem fel tőlük de a sógorom igen,és pont ott voltunk amikor kijött hozzá a providentes hölgy,hogy elmondja miként zajlik az egész..Mi is végig hallgattuk,és én nem értettem,hogy miért tartják becsapásnak..Hozzá teszem,hogy én se nagyon vágom a THM lényegét,de a nő pontosan elmondta a sógornak,hogyha az X.összeget átvette akkor ennyi héten keresztül ennyi összeget kell fizetni.Mi akkor ki is számoltuk gyorsan,hogy ez mennyivel lesz több mint a felvett összeg.Amikor mondtuk a nőnek,hogy bizony nem kevés a visszafizetni való pénz,Ő csak annyit mondott,hogy nem kötelező igénybe venni a szolgáltatásukat,és bizony annyi az összeg amit mi mondtunk,de ezt tudja az is aki felveszi,és utána számol...Ezek után vállalja,hogy így is fizeti.A sógorom elfogadta,hogy hetente X.összeget fizet,mert kellett a pénz neki..Akkor nem értem,hol itt a becsapás? Lehet,hogy sokkal több THM-et számol fel mint egy bank de a törvény engedi neki...És ha valaki igénybe veszi a providentet,pontosan elmondják,hogy hetente mennyi pénz kell fizetnie...Ha elfogadta a pénzt akkor elfogadta,hogy magas THM összeget kell majd visszaadnia....
2009. júl. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy legalább rendesen tájékoztatják az embereket, amikor kimegy a képviselő. A probléma csak ott van, hogy akinek napi szinten anyagi problémái vannak, annak 400%-os thm-el x hónap múlva még nagyobb anyagi gondjai lesznek. Ezért kérdeztem meg, hogy mikor érheti ez meg? Nekem egy ismerősöm azért vett fel két ilyet is, hogy aloés cuccokat vegyen belőle és azzal házalhasson, ami elképesztő ostobaság, mert még ha el is tudná adni őket (amit egyébként nem tud, szóval az egész rokonságnak már mindene aloés, szánalomból), a kamat akkor is több lenne a bevételnél. Igen kimegy egy jól szituált ember és mindenfélét mond olyan egyszerű embereknek, akik nem értik amit mond csak a reklám miatt azt gondolják, hogy itt a Karácsony és megvehetnek végre drágább dolgokat, miközben nem. És ez becsapás, nem klasszikus értelemben, de az. Műveletlen, szerencsétlen emberekkel ezt csinálni rohadt könnyű és rohadt erkölcstelen. Ez amúgy kábé olyan, mint a cigi.Csak ott legalább hatvanmilliárdszor el lesz mondva, hogy meghalhatsz tőle, vagy ami még rosszabb impotenciához is vezethet, de a providentet szimpatikus középosztálybeliekkel és megnyugtató hangú nőkkel reklámozzák. Az egyszerű ember, ha már egyszer megkívánt egy picivel jobb életstílust (amiért nem hülyézhetünk le valakit, aki valszeg egész életében szívott), annak már mondhatja aztán a jól szituált hölgy a dolgokat. Nem gondol abba bele és mivel nincs ellenkampány ezért simán tönkreteszi magát.
2009. júl. 22. 01:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Provident egy évre adja a hitelt,és annak kb.80-90-százalékát kell visszafizetni.Ez természetesen nagyon magasnak tűnik,mert rövid idő alatt kell kifizetni.

Amiről sen ki nem beszél,az a bankok gyakorlata.

Egy ismerősömnek 5 milliós jelzáloghitele van,12 éves futamidőre.Az éves elszámolás alapján a havonta törlesztett összegeknek kevesebb,mint fele megy a tőke törlesztésére, a többi kamat és egyéb bankköltség.Ha 12 év távlatában nézzük,a különféle bankköltség sem sokkal kevesebb,mint a Provident által felszámolt összeg,csak ez nem olyan feltűnő a hosszú kifutási idő miatt.Azonfelül,a legtöbb bank még külön bírságot számol fel,ha a befizetés akár csak egy nappal később érkezik be a számlára.Van olyan bank,ahol pl.a befizetési hi.minden hó 8.-a,akkor zárják a hónapot,de ha a befizetés csak 9.-én érkezik meg hozzájuk 3.500.- Ft bírásgot számolnak fel,függetlenül attól,hogy milyen összegű a törlesztés.Ezt sem tartom tisztességesnek.

2009. júl. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az igazság az,hogy támadja mindenki a providentet,de azt nem lehet rájuk mondani,hogy kényszerítenek bárkit is arra,hogy felvegyék az összeget...nem értem,hogy ha valaki szerint átvágják az embert,uzsora kamat van rajta,vagy lehetetlen visszafizetni a heti törlesztő részletet akkor ezek után miért írja alá a szerződést,és miért veszik át a pénzt.Megmondom miért! Mert már mindegyik bank elutasította(talán bárlistás),és nagyon szüksége van egy X.összegre..Ha valaki igénybe veszi a providentet,és jól jött neki a pénz amit adtak annak később ne sírjon a szája,hogy uzsorakamat és sokat kell visszafizetni,mert előre megmondják,hogy hetente mennyi pénzt adj nekik vissza...Egyébként aki a bankokról írt annak is igaza van.A bank sem különb csak ők úgymond szépen csomagolva tálalják eléd a magas kamatokat...Másfél milliót felveszel a banktól mondjuk 5 évre,ott 3 évig csak a kamatot fizeted vissza...Mire letelik az 5 év a másfél millió jobb esetben csak 2 millió 300 ezer forint lesz...Nos akkor hol nincs nagy kamat?
2009. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor én lehet, hogy rosszul tudtam valamit, de a thm nem azt jelenti, hogy a felvett összegen felül összesen az összeg annyi százalékát kell visszafizetni? Szóval, ha 100000 ft-ot veszek fel például, akkor 30%-os thm-el 130000-et kell majd visszafizetnem (12 hónap vagy akár 12 év alatt)? Gondolom látszik, hogy én még nem vettem fel hitelt, szóval nem tudom pontosan hogy működik ez, de tény hogy bank reklámokban mindig viszonylag alacson thm-et látok, szóval hogy lehet, hogy végül itt is a kétszeresét kell kábé kifizetnem? (akkor a thm-nek 200%-nak kéne lennie, nem?)
2009. júl. 22. 18:09
 8/11 anonim válasza:

Leírom az én Provident hitelemet.

Kölcsön összege :50.000.-

Fizetendő teljes összeg: 74.100.-

24 hétre

Heti törl. részlet: 2850.-


Minden héten jön a hölgy, múlt héten nem jött mert nyaralni volt, ma jött, jövő héten nem jön mert én nem leszek.Szóval elég rugalmasak is.

2009. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
74000? Az nem is a 4xese... Ha nem tolakodó a kérdésem.... megtudhatom miért vettél fel 50000-et ilyen feltételek mellett?
2009. júl. 22. 20:21
 10/11 anonim ***** válasza:
A THM nem a kamatot jelenti! A kamat csak egy része a visszafizetendő összegnek. A THM tartalmazza az összes kamat-, díj- és kezelési költséget, ami a hitel igénybevételével kapcsolatban felmerül.
2009. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!