Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Teljesen felháborított már ez...

Teljesen felháborított már ez az ügy, Ti mit tennétek a helyemben? Történet lejjebb.

Figyelt kérdés

Szerettem volna sajátkártyát igényelni az otp-nél.

Fel is töltöttem a kiválasztott képet ( [link] )

erre pár napra rá kapok egy ilyen mailt: (válasszal együtt idézem, tehát lentről felfele olvassátok)


Tisztelt xy!



A kártyakép feltöltés általános feltételeiről szóló Nyilatkozat II./11. pontja szerint:


„11. Hírességek, művészek, sportolók, közéleti személyiségek fényképei” a bankkártyán nem helyezhetők el, függetlenül attól, hogy montázs formájában jelenik meg a kép.


Sajnáljuk, hogy fiókunkban téves információt kapott. Kérjük, hogy a még rendelkezésére álló 10 nap alatt a Nyilatkozatban foglalt feltételeknek megfelelő képet szíveskedjen feltölteni.



Köszönjük szíves megértését!



Üdvözlettel:



Dánfi Éva

Háttérműveleti munkatárs



From: xy [mailto:xy@hotmail.com]

Sent: Tuesday, July 21, 2009 11:45 AM

To: Adminisztrációs és Fióktámogatási Osztály

Subject: RE: Online sajátkártya képfeltöltés

Importance: High



Tisztelt xy!


Sajnálattal olvastam e-mail üzenetüket, melyben az általam választott képet elutasítják.

Egyrészt egyet nem értésemet szeretném kifejezni a döntésükkel kapcsolatban.

Kérem az alábbi indokaimat fogadják, el, és megrendelésem szerint a kártyámat készítsék el részemre.

A képet, teljesen nyilvánosan beszerezhető forrásból én magam válogattam össze, saját programommal raktam össze. A hirdetményben szereplő kritériumoknak teljesen megfelel, hiszen sem szerzői jog, sem más nem védi, a szerzői jog, mivel saját készítés jelen pillanatban engem illet.

A képek nyilvánosan elérhetők, letölthetők, használhatók.

Látszik, hogy a képek idealizáltak, a természetes személyek nem így néznek ki, ezek elképzelt fiktív alakok jelen helyzetben.

Másrészt egyik kolléganőjük, ahol az előre legyártott Junior Max kártyámat visszaadtam, és a Saját kártyát igényeltem biztosított afelől, hogy ezzel a képpel semmiféle probléma nem fog felmerülni.

A fentiek értelmében, ezen kép, nem tartalmaz hírességet, nem tartalmaz szerzői jogba ütköző formát, így kérem a kártyámat ez alapján legyártani szíveskedjenek.



Üdvözlettel:


xy

Nyíregyháza


From: jelzaloghitel@otpbank.hu

To: xy@hotmail.com

Date: Tue, 21 Jul 2009 10:15:13 +0200

Subject: Online sajátkártya képfeltöltés


Tisztelt xy!



Köszönjük, hogy az OTP Bank Sajátkártyáját választotta.



A kártyakép feltöltés általános feltételeiről szóló nyilatkozatban szereplő szabályok alapján az Ön által kiválasztott kártyakép a Sajátkártya kibocsátásának ellenőrzési szempontrendszere szerint tiltott tartalmat hordoz, ezért a megrendelt bankkártyát annak felhasználásával nem áll módunkban legyártani. Az általános feltételekről honlapunkon tájékozódhat.


Az Ön által kiválasztott kártyakép feltöltésére a fióki megrendelést követő 15 naptári napon belül van lehetősége.


Kérjük, hogy 10 naptári napon belül szíveskedjen az Internetes felületen új képet feltölteni, ellenkező esetben a megrendelt kártyát a Bank által előre meghatározott kártyaképpel gyártjuk le.



Megértését köszönjük!



Üdvözlettel:



xy

Háttérműveleti munkatárs


2009. júl. 22. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha egyszer az van a szabályzatukban, hogy még montázs formájában sem, akkor kénytelen vagy beletörődni.

2009. júl. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

a helyzet az, hogy a kártya jogilag nem a tied, hanem az övék. ezért az azon elhelyezett kép (hiába te választod magadnak) az ő marketing/reklám/kereskedelmi tevékenyéségük, ami meg egészen más kategória szerzői jogi szempontból, mint amikor te letöltesz magdnak valamit a netről. eddig a magyarázat.


egyébként meg, ha ők azt mondják, hogy ez és az nem helyezhető el, akkor te ne próbáld már őket meggyőzni, hogy dehogynem. mert egyrészt úgysem tudod, másrészt meg kapjál már a fejedhez...

2009. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó képet választottál,hisz nekem is a kedvencem a Gyűrűk Ura,DE akárhogy vesszük ott van az ami miatt nem lehet:11. Hírességek, művészek, sportolók, közéleti személyiségek fényképei” a bankkártyán nem helyezhetők el, függetlenül attól, hogy montázs formájában jelenik meg a kép. Ezt el kell fogadnod! Hiába a film részlet,hiába te raktad össze különböző képekből akkor is híres színészek vannak rajta...Így el kell fogadnod,hogy ilyen nem lesz!!!
2009. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

de ez olyan hülyeség, olyat se lehet ahol valamelyik ember felismerhető, ennyi erővel egy családi fényképet sem lehet rárakni, akkor meg mi marad? ilyen hülye természetképek, amik vannak alapból a galériában, amiket lehet választani


ennek a kártyának az lenne a lényege, hogy egyedivé, sajátossá tegyük a kártyát, de így ez nevetséges...

2009. júl. 22. 14:10
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak arra lennék kíváncsi, hogy mi van akkor, ha Orlando Bloom megy be az OTP-be, hogy szeretne sajátkártyát, és beadja a saját fényképét :D
2009. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bármely személy fényképe - ide értve a Kártyabirtokost is – mely személyazonosításra szolgál.


Tehát elméletileg még egy nyamvadt családi fotót sem lehet rátetetni, mert azon már felismerhetők az emberek..


Ezért mondom ennek így semmi értelme, gratz otp

2009. júl. 22. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, hogy nem felismerhető? Szerintem simán látszik, hogy ki van a képen, de nem tudom, hogy ez miért tilos. Ha kiteszek egy transparenst a házra valami híresség képével, akkor az miért engedélyezett? Szerintem próbálkozz Kiszel Tünde képével. Lehet, hogyha meglátják, bármit megtesznek, csak ne kelljen többet látniuk. :)
2009. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

ez nagyon egyszerű:


a képet nem te készítetted, te csak átalakítottad. tehát a szerzői jog nem nálad van.

továbbá nincs írásbeli hozzájárulásod sem az ábrázolt személyről, sem a kép alkotójától hogy használhatod a képét.


pontososn a jogi vitát szzertné elkerülni az OTP. nem tudja, hogy kinél vannak a személyisági és a szerzői jogok. lehet, hogy azok el lettek adva. mielőtt megkockáztat egy esetleges pert, inkább nem engedélyezi.

2009. júl. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is benyomták ezt a szöveget, hogy szerzői jogok stb. Én rajzfilm figurát akartam. Erre küldtem nekik egy másik képet, amit egyébként egy kortárs művész rajzolt, egy ugyanolyan állatról. Szó nélkül rátették. Pedig ugyanúgy védi a jog, csak nem ismert. Szerintem ennyiből eleve hülyeség ez.
2010. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia ! Azt szeretném kérdezni, hogy én is rendeltem kártyát csak nem találom sehol hogy hova kell a képet tölteni. Légyszíves segíts!
2011. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!