Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végre lehet hajtani adósságot...

Végre lehet hajtani adósságot más személy ingóságain?

Figyelt kérdés

Részletezem:


Nemrég költöztem a nagymamámhoz, nincs ingatlanom, és adósságom sincs.

Ingóságot viszont hoztam magammal (több laptop, tv, DVD felvevő és más elektronikus eszközök).


Jelenleg nincs végrehajtási határozat ellenünk, de több helyen van elmaradás, és félő, hogy előbb-utóbb végrehajtóhoz kerül.

Azt tudni kell, hogy én nem vagyok a nagymamámhoz bejelentkezve, a bejelentett lakcímem egy "tanya", pontosabban hobbikert, amin nincs épület. Az sem az én nevemen van. Tehát a hozott ingóságomon felül semmi vagyontárgyam nincs. Ez összeadva is max. 100.000 Ft-ot ér, de nem biztos, hogy ennyiért el tudnám adni.


A fenti helyzetben lehetséges, hogy az én ingóságaimon fogják végre hajtani a nagymamám nevén lévő adósságot?


Mit tudok tenni, amivel ezt megelőzhetnénk? Addig kellene ezt megcsinálni, amíg nincs végrehajtási határozat.


A laptop nagyon fontos, mert munkaeszköz nekem. Benne vagyok egy internetes vállalkozásban, de csak 6-8 hónap múlva lesz belőle leghamarabb jövedelmem, mivel először a tőkét kell megkeresnem. Komolyabb pénz azonban csak egy év múlva jöhet ebből, utána viszont már tudjuk fizetni rendesen a dolgokat, illetve az elmaradásokat is. De ehhez az kell, hogy ne vegyék el a laptopom, és legyen folyamatosan internetem. Egy évig kellene csak kihúzni, utána szép lassan, de biztosan be tudnánk fizetni az elmaradásokat.



2012. aug. 15. 23:46
 1/6 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy mit veszíthetek/veszítek, ha a laptopot és/vagy az internetet elveszik:

Két része van az üzleti dolognak. Az egyik egy internetes katalógus (több témakör), ezen kb. 3,5 éve dolgozom, átlag napi 3-4 óra munkát jelent ez. Ha elveszik a végrehajtók a laptopom, ezeket a katalógusokat átadják más szerkesztőnek (gyakorlatilag néhány hét után, de lehet, hogy hamarabb), azaz hiába dolgoztam vele ennyi időn át. Már ez önmagában is nagy veszteség lenne a számomra, de ennél többet veszítek, ha bekövetkezik.


A másik része ugyanis az üzletnek az ügyfélszerzés lesz, amit néhány hónap múlva tudok elkezdeni (addigra lesznek meg az alapok). Mivel napi 3-4 órát szánok az internetes katalógusokra évek óta, így elég jó látogatottságot értem el. A vállalkozásban nagyon fontos szerepe lesz ennek, mivel ezeken fogom tudni azt népszerűsíteni, ez által van lehetőségem ügyfeleket szerezni.


A terv - szerintem - biztos (mindenképp érdemes megpróbálnom, mivel csak nyerhetek vele), de részleteket itt nem közlök róla, viszont ha bejön, akkor egy év múlva ezzel rendezni tudom a jelenlegi pénzügyi gondjainkat. De ehhez az kell, hogy ne vegyék el azt, amit 3,5 évbe tellett felépítenem, mert ezzel mindenemet elveszik egy olyan adósságért, amiről nem én tehetek, illetve nem az én nevemen van. Még egyszer nem biztos, hogy lenne lelkierőm újrakezdeni, ha lenne is rá lehetőségem. Ugyanis több év lenne újra felépíteni azt, ami most a rendelkezésemre áll. Vagy most csinálom meg a tervemet, vagy soha! A sohát pedig szó szerint értem, mivel ha most rajtam kívül álló okok miatt nem tudom megcsinálni, akkor az egészségi állapotom miatt aligha fogok tudni másba bele kezdeni. Munkát sajnos nem kapok, többszöri próbálkozás ellenére sem. Csak ez az egy lehetőségem van.

2012. aug. 16. 00:10
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem még korai aggódni emiatt. Az ingó végrehajtást nem szeretik a végrehajtók, mert macerás. Inkább nagymamád nyugdíját fogják letiltani.
2012. aug. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az kisebb baj, mert jelenleg magasabbak a hitelek, mint a nyugdíja, a nyugdíjánál többet meg biztos nem tudnak letiltani tőle. Úgy tudjuk fizetni, hogy nem csak ő van a családban, többen vagyunk. Több személy dobja össze a pénzt.

A kilakoltatás is úgy tudom, hogy időigényes. Télen nem tehetnek utcára egy öt tagú családot, amiből többen egészségkárosodottak vagyunk, sajnos nem én vagyok az egyedüli. Tavaszra meg már lesz ebből pénz, csak akkor még kevesebb. Egy év múlva viszont tudnánk törleszteni visszamenőleg is, ha bejön a tervem. Az pedig biztosan be fog jönni, ha kapok lehetőséget arra, hogy megcsináljam.


Arra keresek megoldást, hogy időt nyerjek, ne vegyék el a lehetőséget tőlem.

2012. aug. 16. 00:20
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
A végrehajtó nem éjjel 2-kor fog rátok törni, hanem előzetes időpont-egyeztetés után. Te ekkor a kezedbe veszed a laptopodat, és elmész a nagyitól egy sétára.
2012. aug. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem butaság legalább ideiglenesre bejelentkezni, hogy jelezd ott élsz.

Mindenről kerítsd elő a számlát.

2012. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%

Ha bejelentkezik a végrehajtó, legyél jelen és jegyzőkönyvben kell rögzíteni a nyilatkozatodat, miszerint a megjelölt vagyontárgyak a Te tulajdonodban vannak.

Nagyon ritka, hogy általános használati tárgyakat foglalnának, mivel ezek nem képviselnek értéket, a laptopok nagy része is ilyen, már elavult amikor kihozták a boltból. Többe kerülne az árverése, mint ami befolyna belőle.

2012. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!