Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik magyarországi Bankban...

Melyik magyarországi Bankban nyitott számlára lehet pénzt eljuttatni gond nélkül Csehországból?

Figyelt kérdés

Férjem Csehországban fog dolgozni, és havonta a fizuja egy részét szeretné nekem hazaküldeni. De jártunk már úgy, hogy a Budapest Bakos számlánkra egy harmadik országban élő rokonunk sehogyan sem tudott pénzt eljuttatni.

Én amúgyis most Bankot szeretnék váltani. Abban a városban ahol lakni fogok az alábbi "Bankok" még biztos, hogy vannak, lehet van még más is, nem tudom pontosan. K&H Bank, OTP Bank és Takarékszövetkezet.


2012. aug. 21. 08:30
 1/4 anonim válasza:

A bankok nemzetköziek, meg kéne érkeznie annak a pénznek, ha jó helyre küldték.

Nemzetközi utalásnál az IBAN szám kell, hosszabb számsor, ha tudjátok akkor mindegy melyik banknál vagy.


Az OTP-n kívül a többi ismertebb bank külföldi anyacégű, ott tuti nem gond (de az otpnél sem)

2012. aug. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármelyik európai országból lehet bármelyik magyarországi bankban lévő számlára utalni.

Annyi csak,hogy a számlaszám elé kell az ország jel:HU és egy 2v.3jegyű szám és úgy a bankszámlaszám.

IBAN számlaszámot keress,ennek a szerződésben benne kell lennie (én Raiffeisenes vagyok nekem rajta van),de a bank is tud felvilágosítást adni.

2012. aug. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképpen szeretnék Bankot váltani, de még nem tettem meg. Szóval az új helyen még nincs IBAN számom, de így már tudom mire gondoltok.

2012. aug. 21. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:
2.vagyok:azzal számolj,hogy az átváltásért fognak pénzt levonni.Én ma kaptam pénzt külföldről és euróban a forintszámlámra és vontak le a forintra váltás miatt.Az IBAN számlaszámot nem külön kapod,hanem a szerződésen rajta kell lenni,mivel az ugyanaz a számlaszám mint amit itthon használsz csak 4-es tagolásban az itthoni 8-as helyett és kell elé a HU és még egy szám,ez bankonként eltérő.Takarékot hanyagold szerintem,mindenképp olyan pénzintézetet válassz ami nemzetközi háttérrel is rendelkezik.OTP(legdrágább),Erste,Raiffeisen,CIB ilyesmi.
2012. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!