23 évesen lakáshitel?

Figyelt kérdés
22 évesek vagyunk a párommal és 6 éve együtt vagyunk jövőre szeretnénk összeköltözni, de albérletbe nem akarunk. Gondolkodtunk rajta, hogy felvennénk kb. 10 millió forint lakáshitelt és vennénk házat. Tudjuk, hogy a mai világban máshogy nem juthatunk "saját" lakáshoz, azért gondolkodtunk ebben a verzióban. Nem keresünk annyira sokat, de talán beleférne ha minden simán megy. Szüleim 40évesen vettek fel jelzálog hitelt 20 évre és szerintem kicsit későn történt meg, de ezt ők tudják természetesen. Fix jövedelemmel rendelkezünk mind a ketten. Van aki hasonló korú és hasonló cipőben jár?
2012. aug. 22. 23:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Albérlet ---> Lakás ---> Ház


Át is lehet ugorni, de ahhoz kimagasló kereset kell. A fix jövedelem kevés, havi 2-300-ra egy bank sem ad ma már 10 milkót.

2012. aug. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mennyi önerőtök van? És minek 10 milla egy lakáshoz?
2012. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ön erőnk még nincs meg teljesen de kb 3 millió Ft lesz. Azért karunk 13 millióért házat, mert mi annyiért szeretnénk :) Nem akarunk 5 millióért sem, meg 8 millióért sem. Nem akarunk később ismét milliókat felvenni, felújítás miatt ezért akarunk kb 13 millióért.
2012. aug. 23. 00:07
 4/28 anonim ***** válasza:
50%
akkor már kerítsd 15 millióra és ennyiért vegyetek házat
2012. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
47%
Én meg Ferrarit akarok már kiskorom óta, előtte mégis vettem Ladát, Skodát meg sok más autót is. Nem biztos, hogy olyan jó ötlet egyből a legnagyobb költségű lakás megvásárlásába belekezdeni ráadásul hitellel, de tudom, fiatalság - bolondság, úgysem azért jöttél, hogy lebeszéljünk róla.
2012. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
10 millának 100.000 körül lesz a törlesztője. Plusz rezsi 50-70.000. És még nem ettetek. A legrosszabb esetben is tudnátok ezt fizetni, akár tartósan is? Tegyük fel, hogy csak az egyikőtök kiesik a munkából. Vagy ugye előbb-utóbb bejön a babaprojekt, ami ugye kevesebb bevétel, több kiadás. Még így is bírnátok fizetni?
2012. aug. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
fiatalság, bolondság.. majd felnőtök.
2012. aug. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

" Tudjuk, hogy a mai világban máshogy nem juthatunk "saját" lakáshoz, azért gondolkodtunk ebben a verzióban. "

Ha nem vetted volna észre éppen hogy így nem fogtok tudni saját lakáshoz jutni. Persze ameddig gondolkodtok csak, nem pedig utánajártok hogy működik a világ meg a bankrendszer addig normális hogy erre az eredményre juttok. Bár ilyen hozzáállással hogy " talán beleférne ha minden simán megy " nem tudom mennyire éri meg koptatni a klaviatúrám, azért én óvaintenélek az egy életre történő eladósodásodtól.

2012. aug. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a szokásos tanácsokat neki állunk gyűjtögetni szerintem 40 évesen már össze is költözhetünk :) mert max 3 milliót még azt mondom össze lehet kuporgatni...de az édes kevés egy házra, ha egyszer szerintetek kerüljem a hitelfelvételt.
2012. aug. 23. 16:15
 10/28 asdface válasza:
Nem tudom mennyit kerestek, de ha eltudtok tenni a fent említett havi 100e-t, akkor már 8 év mulva meg is vehetitek. Nekem sokkal jobban hangzik, mint az, hogy most van házam, de 2,5x annyi ideig törlesztem.
2012. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!