Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste banknál van diák bankkár...

Erste banknál van diák bankkártyám, de nincs kiírva rá a teljes nevem, mert nem fért rá. Probléma lehet ez?

Figyelt kérdés

Szóval a második keresztnevemből kihagyták az utolsó két betűt. Bementünk, megkérdeztük, azt mondták nem baj. Viszont az egyik ismerősöm azt mondja, hogy így pl. külföldön vagy más helyeken nem biztos, hogy elfogadják, mert nem ugyanaz a név, mint ami az irataimon szerepel. Szerintetek emiatt most csináltassak új kártyát úgy, hogy az egyik keresztnevemet lerövidítem(pl.: Tóth Z. Károly)?

Új kártya csináltatásánál fizetni kell?



2012. aug. 23. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz ebből probléma. Sőt, így sokkal inkább rendben van, mintha lerövidítetted volna a neved, hisz külföldön is látják, hogy egyszerűen nem fért ki.

Én egyébként a harmadik nevem egyszerűen lehagytam a bankkártyáról, soha nem volt még belőle probléma. Sőt külön jó, ha alá kell írni, mert akkor csak azt írom, ami a kártyán van :D

2012. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem a K&H-s bankkártyámra nem fért ki a nevem, de soha nem okozott problémát sehol. Kétlem, hogy külföldön belekötnének, ha nálunk bevett szokás helyhiány miatt lerövidíteni a kártyabirtokos nevét, úgy gondolom, külföldön se ismeretlen ez a dolog
2012. aug. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is lemaradt az utolsó betű, soha nem okozott problémát, mondjuk leginkább csak Tescofélékben fizettem vele, pénzt vettem fel automatában vagy saját bankban.

Meg se kérdezték, hogy hiányozna-e az a betű, csak kiküldték a kártyát.

Új kártyáért fizetni kell, esetleg ha úgyis lejárna előtte bemész, hogy ne így írják rá a neved, bár ha Tóth Z. Károly vagy rajta az lehet rosszabb, mint a Tóth Károly Zolt, mert nem az a neved. Akkor inkább csak Tóth Károly.

2012. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!