Nem értem! Most akkor a bankok miért ilyen telhetetlenek, hogy az adósra hárítanak minden költséget, ami őket terhelne? Nincs elég hasznuk?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudom a választ, nem értek hozzá. Én azt látom, és hallom, hogy minden évben milliárdos tiszta haszonnal zárnak. Akkor miért nem segítenek egy kicsit? Az nem haszon, ha tudja szerencsétlen adós még vagy 30 évig fizetni a kölcsönt a kamataival együtt?

Lehet, hogy butaságot kérdeztem, de nekem ilyen képem van erről az egészről. Tudja valaki a választ?


2009. júl. 25. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Gyorsabban jutnak nagyobb haszonhoz, ha lehetetlen helyzetbe hozzák az adósokat, hátha becsődölnek és akkor a leterhelt ingatlanára rátehetik a mancsukat : elárvereztetik a lakásod/házad, ebből jó kis hasznuk bejön és azonnal, nem 30 év alatt! MOST! :[
2009. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát ez szörnyű :-( De régen miért nem voltak ilyenek? Emlékszem mikor anyámék akkoriban fizették az OTP-t, mert vettek házat, a fizetésük kis töredéke volt a hitel, ma meg egy egész fizu az. :-(
2009. júl. 25. 00:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy teljesen más világ volt, államosított bankokkal, akkor az állam diktált. Most már piacgazdaság vagyunk, és a bankok, a profitérdekek diktálnak.
2009. júl. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja..., ja... :[


30 éve az OTP vezérigazgatója az államtól kapta a havi fizetését...


Most a Csányi Sándor (OTP vez.ig.) az ország leggazdagabb embere!!! Vajon miből?...

Nem abból, hogy az OTP szem előtt tartja az ügyfelei szociális érdekeit... :-P

2009. júl. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Szerinted a bank miért van? Nem Máltai Szeretetszolgálat. Nem érdekli, hogy az adós mit csinál vagy milyen szegény szerencsétlen, neki bevétel kell, ebből él. Ez üzlet. Nem érdekli a bankot, hogy az adóssal mi van. Miért segítene? Más cégek sem csinálnak maguknak bevételkiesést.
2009. júl. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik cég szeretne minél nagyobb profitot elérni. Ők - bármilyen furcsa is - ezért vannak a piacon.
2009. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hog ypl sokat vagyok Spanyolországban, és ott a 2-3 %-os hiteleket próbálják tukmálni az emberekre, d eebbe s ebiztos h bele mennek.

A másik, az állam most átvállalja a kamatot, és a helyzetre való tekintettel ingyenhitelt ad lakásvásárlásra, hogy élénkítse a piacot.

Szóval máshol megy ez másképpen is, csak nálunk olyan extra xar minden.

2009. júl. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
érdekes amit az előttem szólók mondanak és kb.igaz is,de a bankok "csak" teljes mértékben kihasználják a törvényekben lévő lehetőségeiket. a törvényeket meg nem ők hozzák. a haszon az is ha 31-évig fizetsz,de az nagyobb haszon és nem kell 30-évet várni, ha megszerzik az ingatlant töredék áron...... érted már.? és az ezt szabályzó törvényeket sem a bank hozza.
2009. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem! És szomorú vagyok, hogy ilyen világban élünk!!
2009. júl. 26. 18:18
 10/12 anonim válasza:
ez engem is elszomorít, a törvényhozóinkat azért bízzuk meg a feladattal,hogy a nép előbbre jutásán dolgozzanak ne pedig a saját és csatlósaik zsebét tömjék.
2009. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!