Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rendelkezek kisebb tőkével,...

Rendelkezek kisebb tőkével, és hallottam már ilyenekről, de ez hivatalos? ( lent )

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van 2.000.000 Forintom...és egy vállalkozónak szeretném úgy adni, hogy neki minden hónapban adnia kellene nekem x összeget, legyen most mondjuk 150.000 Ft... mivel nélkülem nem bírja elindítani a vállalkozását kénytelen belemenni, de lehet-e ezt csinálni, milyen papírok kellhetnek ehhez? És úgy szeretném csináltatni a papírt, hogy ha esetleg becsődöl, én akkor is keressek rajta legalább 1.000.000 Forintot , tehát ha tönkre megy a vállalkozása mondjuk fél év múlva, akkor is addig kelljen fizetnie nekem ameddig nem fizetett + 1 milliót... ez törvényes?
2012. aug. 24. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy te egy kicsit naív? Az utolsó mondatod legalábbis arra utal. Ha a vállalkozó tönkre megy, készíthetsz olyan papírt az átadott pénzről, amilyet csak akarsz, nem fogja - mert nem is tudja - visszafizetni a pénzedet. Magánszemélyként nem adhatsz a vállalkozónak kölcsönt. Egy legális megoldás van, hogy a tőkével beszállsz a cégébe, de ezzel csak azt tudod biztosítani, hogy a pénzed törvényes úton került be a vállalkozás pénzforgalmába. Csőd esetén semmiféle garanciád nincs arra, hogy visszakapd a pénzed.
2012. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És nem lehetne azt csinálni, hogy például, ha nem bírja visszafizetni, akkor enyém a háza,kocsija v esetleg valami más...?
2012. aug. 24. 20:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Te döntesz, kockázat nélkül nincs nyereség. Vagy nyersz, vagy buksz. Olyan üzletet válassz ami már működik valamilyen formában. Vagy fejlessz tovább 1 már boltokban lévő terméket.
2012. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 2


Nem, olyat sem lehet...

2012. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!