Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki nem tud valamilyen...

Valaki nem tud valamilyen kiskaput ahhoz, hogy kezdőrészlet megléte nélkül, hogyan lehet lakáshitelhez jutni? Egyedülálló anyukaként, de biztos fizetés mellett nincsenek kedvezmények, vagy valamilyen különeljárás?

Figyelt kérdés
Szeretnék lakást venni, hiszen ha albérletre telik és fent tudom tartani, szerintem egy lakáshitelt is ki tudnék fizetni. Szeretnék lakáshitelt felvenni, de sajnos nincs lehetőségem a kinézett lakás 30%-át kifizetni. Nem tud valaki valami olyan eljárást amivel ez kikerülhető vagy valahogy megszerezhető? megoldás lehet egy szabad-felhasználású hitel megszerzése (kezessel, vagy nagyszülök házára jelzálogra), majd az ott kiutalt összeget bemutatni egy másik hitelintézménynek? lehet ilyet?

#lakás #szabad-e #egyedülálló #jelzálog #hitel #lakáshite #szabad-felhasználás #másik hitel
2012. aug. 25. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ilyet nem lehet, mert ellenőrzik a másik hiteleidet. De ha van másik ingatlan, amit fedezetként be tudsz vonni a megvásárolandó mellé, akkor már megoldható. Persze, ha elveszted a munkád, akkor a nagyszülőkkel együtt fogsz a híd alá költözni.
2012. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kapo1588 ***** válasza:
ne haragudj de ez mi? hogy ha telik egy albérletre a lakáshitelt is fizethetném? szerintem gondold át..
2012. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudok semmilyen kiskapuról,de talán jobb is.

Mi is albérletben élünk,nincs semmilyen önerőnk,így lakást sem tudunk venni sem hitelre,sem máshogy.

Nem tudom te mennyi albérleti díjat fizetsz,mi 35ezret+ rezsi.

Egy lakáshitel minimum 85ezer havonta,+rezsi amit fizetned kell,ha nincs 30%önerőd.Ez 25évre és 8millióFt-ra.Mi ezt nem tudnánk fizetni,így marad az albi.

2012. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
100%

szia,

a nagyszülők ingatlana bevonható lenne pótingatlanként?

Hol van és mennyit ér?

Hol van az ingatlan, amit vásárolsz? Mennyi a forgalmi értéke? Te mennyiért veszed?


Mennyi a bankszámlára érkező igazolható nettó jövedelmed? Gyerektartást kapsz?


üdv,

Évi

2012. aug. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mi most 50.000-ért lakunk a lakásban,plusz a rezsi, ennél kicsit többet is tudnék törleszteni, segítséget is kapnék nagyszülőktől. Csak ezt az önrészt nem sikerült eddig összekapirgatni, de gondolom sokan vannak hasonló cipőben.
2012. aug. 28. 21:16
 6/6 anonim válasza:
100%

Szia!


Mi is hasonló cipőben járunk. Igazából megoldást én sem tudok, az egyik válasz miatt éreztem úgy, hogy hozzá kell szólnom. Én is úgy gondolom, hogy ha az albérletet tudjuk fizetni akkor a hitelt is ami 55+rezsi. Nincs azzal semmi baj, ha valaki a lehetőségeit keresi és nincs beletörődve abba ami van. 8m. 85e/hó nem reális, mi körbe jártunk 1-2 bankot(megbízható, komoly pénzintézeteket), kaptunk is ajánlatokat 7m.-val számoltunk 25évre havi55e-65e. fix törlesztőrészlettel. Sajnos még nekünk is a spórolás marad az önerőt össze kell még rakni kb. fél úton járunk.A lényeg, ha valaki albérlet mellett összerakja az önerőt ott később sem lehet nagy gond. Teljesen mindegy, hogy az albérletet vagy a hiteledet nem fizeted, ki tesznek mindenhonnan. Szocpolt ki lehet használni egyedülállóként is min. 2gyerek és fontos hozzá, hogy milyen ingatlant néztél ki, önerőnek beszámolják(igaz töredéke a szocpol most mint rég) és kamattámogatott hitellel lehet kombinálni. Ja és ami még biztos önerőnek a pótingatlan bevonása is jó, tehát a nagyszülők háza működhet.

A legjobb ha személyesen körbejársz és segítenek az ügyintézők mindenben.


üdv.

2012. szept. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!