Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges-e, hogy az Exszpres...

Lehetséges-e, hogy az Exszpressz.hu-n külföldi vevő lenne az eladó termékemre vagy csak kamu?!

Figyelt kérdés
Feltettem egy terméket és egy külföldi vevő írt rá(Angol). A kérdés az lenne, hogy biztonságos vele "üzletelni"? És hogy ő euróban tud utalni mivel külföldön van. ha azt utal az én magyar bankkártyámra az megérkezik rá? vagy ez hogy van és hogy lehetne intézni könnyedén?
2012. aug. 28. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi aggódni valód nincs : megadod a bankszámla adataidat (bankszámlaszámod, neved, bankod neve, bankszámlád IBAN-száma, bankod SWIFT-kódja), megírod neki a termék EUR árát és megvárod, míg megérkezik a vételár...


Számold hozzá a termék postaköltségét is Angliába (kb. 3000-5000 Ft)...


Aggódni az angol vevőnek van oka, hogy egyáltalán megérkezik-e a kifizetett cucc a címére?...


Te csak akkor postázz, ha a pénz a számládon van!!!


A bankszámla adataid (IBAN-szám, SWIFT-kód) a baki havi értesítők fejlécén szerepel!

2012. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*banki
2012. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Ennek az lesz a vége, hogy majd valamilyen ürügyen azt kéri, hogy TE utalj (pl. szállító cégnek) Western Unionnal pénzt. Persze ő előre átutalja neked a többletköltséget. Erről meg csinál painttel egy fake átutalási bizonylatot aztán sürget, hogy gyorsan utald, mert nagyon sürgős!


FAKE

2012. aug. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt írta, hogy a postaköltséget ő állja. de ha megérkezik a pénz utána utánvétellel feladom a csomagot akkor baj már nagyon nem lehet?
2012. aug. 28. 11:39
 5/7 anonim ***** válasza:
azt gondold végig, hogy olyan terméket árulsz-e, amit kint nem lehet megvenni? Mert ha kint is elérhető, akkor miért vesződne ezzel? Ennek elég csalás szaga van, amit az egyik válaszadó is írt, hogy majd szépen ki fog derülni, hogy sürgősen kell neki a cucc, nem tudja kivárni, amíg megérkezik hozzád a pénz, ellenben küld egy fals banki bizonylatot, ami alapján te elhiszed, hogy valóban elutalta a pénzt, csak a bankban szaroznak vele. A terméket kiküldöd, a pénzed természetesen soha nem érkezik meg...
2012. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, mivel írta, hogy gyorspostával akarja intézni és minél előbb.akkor hagyom szerintem.egyébként meg egy fényképezőgépet árulok ami kint szerintem még olcsóbb is.
2012. aug. 28. 11:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyet végigleveleztem, mert kíváncsi voltam, hogy akar átverni, mivel paypallal ígért fizetést.


A vége az volt, hogy állítólag átutalt nekem paypalon egy összeget, ami fedezi a vételárat + a postaköltséget. Csakhogy a szállítási díjat nekem kellett volna WU-val átutalni egy kamu cégnek és ÁLLÍÓLAG azért nem látom a paypal számlámon a pénzt, mert a paypal csak akkor oldja majd fel, hogyha a szállító cég jelezte nekik, hogy én kifizettem :)


Szép sztori mi?

2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!