Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes bankszámlát...

Hol érdemes bankszámlát nyitni? Hol vonnak le minimális összeget számlavezetésért, kártyáért, pénzfelvételért? Hogyan kell felbontatni a szerződést és megszüntetni a meglévő bankszámlát (OTP)?

Figyelt kérdés

OTP-s vagyok, de úgy döntöttem nem fogok havi 600 Ft-ot fizetni számlavezetésért és pénzfelvételért 400 Ft-ot fizetni 50 ezrenként. Szeretném a pénzemet áttenni olcsóbb bankba.

24 éves vagyok. Nem kell semmi extra szolgáltatás, csak annyi, hogy tudjak automatákból pénzt felvenni és ha kell interneten vásárolni (pl. telefonfeltöltés, repülőjegy vásárlás) és ha egyszer lesz munkám, arra érkezhessen a munkabér. A városomban reiffeisen, K&H és OTP van.


2009. júl. 29. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Izraelben
2009. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gyengébbek kedvéért, ha nem lett volna egyértelmű: Magyarországon szeretnék új számlát nyitni.
2009. júl. 29. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
XD
2009. júl. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi a Khhoz mentünk át az OTPtől.

Előbb megnyitottuk a KHs számlát, átutaltuk az OTPsről a pénzt rá, és rögtön meg is szüntettük az OTPs számlát.

Kb fél órát próbált győzködni az ügyintéző, hogy ne szüntessük meg a számlát, mert az milyen jó.

Azóta lényegesen kevesebbet költünk a bankszámlára.

25 éves korodig trambulin számlát is nyithatsz, annak általában kedvezőbben a díjai. Nézd meg hogy azoknak a szolgáltatásoknak amit használsz, melyik számlacsomagban a legkedvezőbbek a díjai. (nekünk KH trambulin szupershop van)

2009. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Néztem a trambulint, de azt csak diákok igényelhetik. Én meg már nem vagyok diák. Ahogy láttam, csak k&h alapcsomag jöhet szóba, de még az is feleannyiba kerül, mint az OTP és ingyen vehetek fel pénzt is havi 2x.
2009. júl. 29. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Én Axá-s vagyok.

Online nyitottam náluk számlát e-bank hozzáféréssel.

Számlanyitási díj 6800 forint, de ingyen utalhatok és nincs számlavezetési díj sem. Kaptam hozzá egy dombornyomott Visa kártyát ingyen (netes vásárlások)

Ingyen vásárolok, pénzt kb 180 forintért veszek fel a legtöbb automatából.

Ha van 500 ezer ft a számlámon, akkor a mindenkori jegybanki alapkamat-0,5% kamatot kapok a LE NEM KÖTÖTT betétre. Ez most 8%, ami évi 40 ezer forint. Mínusz kamatadó (20%), de az minden betéten van.

Egyedüli ami kicsit zavar, hogy a napi kártyalimit 200k, de azért ez sem vészes.

Axa fiók nincs a városban, de ez nekem nem is probléma, minek menjek bankba? Neten, vagy telefonon utalok mindent, kártyával vásárolok. Kápét sem nagyon veszek fel.

Szerintem ez okés.

2009. aug. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pexon86 válasza:

Szia!


Én idén tavasszal nyitottam számlát az Unicredtinél. Nagyon megvagyok elégedve a szolgáltatásukkal. 1 évig ingyen van a bankkártya és csak jövő hónaptól kell a számla vezetési díjat fizetnem 560Ft-t havonta de emellett ingyen veszek fel pénzt az ATM-ből ( csak az Unicreditesből) ráadásul ingyen van az internet és a mobil bankár is. Ráadásul chipes bankkártyát adnak. Én a Maestro-t választottam mert ezt minden hol el fogadják és még külföldön is.

2012. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!