Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Átutalás! Hétvégén netbankkal,...

Átutalás! Hétvégén netbankkal, mikor utalják el a pénzt? Pl: szombat 10-h netbank felad . Érkezés?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Netbankja válogatja. És attól is függ, hogy hova utalod.

A CIB-nek pl 0-24ig van a netbankja. Ha CIBen belül utalsz, akkor megkapja szinte azonnal. Akkor is ha vasárnap délben teszed.

A legtöbb más bank viszont péntek 18 körül bezár. Hiába adod be az utalást szombaton az csak hétfön reggel fog megérkezni.

És ez így van akkor is ha CIBel utalsz, de más bankba. Mert hiába megy a CIB 0-24ig, ha a másik bank rendszere nem képes fogadni. Bankon kívüli utalásnál tuti hétfő. Bankon belülinél van esélyed arra, hogy még hétvégén teljesüljön.)

Szóval a legnagyobb valószinűség szerint hétfön reggel lesz elérhető a pénz a számlán.

(Egyébként lehet hogy van másik olyan bank is amelyik 0-24es online rendszert müködtett. Én csak a CIBet tudom.)

2012. szept. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi
2012. szept. 8. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőt egy kicsit keigészíteném:

Nem a cib érdeme a 24 órás rendszer, ilyet gyakorlatilag minden bank üzemeltet.

A bankközi utalásoknál az a lényeges, hogy azok szinte minde a Giro Zrt. rendszerén mennek át, az pedig hétvégén nem üzemel. Így hiába a 4 órás utalás péntek 14 ó után már csak hétfőre érkezik meg az utalás.

Bankon belül szerintem minden normálisabb banknál ottvan a lóvé mp-eken belül.

2012. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Bankon belül szerintem minden normálisabb banknál ottvan a lóvé mp-eken belül."

Hétköznap és általában 7-19 között (van ahol 8-18 vagy épp 20)!!!

A legtöbb bank informatikai rendszere este 6-7-8 után leáll. Nem teljesen, nem úgy mint mikor otthon kihúzod a számítógépet a konektorból, csak nem teljesít megbízásokat. Még bankon belül se. Megbízást el tudsz helyezni a rendszerbe, azt lehet de a teljesüléssel reggelig (vagy hétfőig) várni kell.

Amit tudok hogy tényleg 0-24ig müködik az a cib. Tehát ennél a banknál, bankon belül bármikor teljesül a megbízás. Hétvégén is, szerda éjfélkor is. (Lehet hogy van még ilyen, én csak ezt az egyet tudom.)

2012. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

""Bankon belül szerintem minden normálisabb banknál ottvan a lóvé mp-eken belül." "


Ez nem nagyon jellemző, talán még az MKB-nál van ilyen és az OTP-nél, de ott is csak bankkártyák közötti átutalás esetén.

2012. szept. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!