Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora hitelt kaphatok 230....

Mekkora hitelt kaphatok 230. 000 Ft bruttó fizetésre?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék vásárolni, az értéke olyan 12-13millió forint. 2 millió forint saját tőkével rendelkezem, egyedülálló vagyok. A szüleim besegítenének a törlesztőbe , de ugye ez nem számít a hiteligénylés szempontjából, adóstársat meg nem szeretnék feltüntetni. Megkaphatom a 11 Millió hitelt, vagy esélytelen?

A válaszokat előre is köszönöm.


2008. máj. 15. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:

a 2 milla saját tőke nem biztos, hogy elég lesz.

15-20%-ot szoktak szeretni. Mi 9milliós lakást vettünk 1,5 önrésszel és arra is húzták kicsit szájukat.

egyébként meg kb. úgy számolnak, hogy megnézik a nettó fizetésed, levonják belőle a minimálbért és a havi törlesztőrészlet maximális értéke a maradék összeg lehet.

11milla havi törlesztő részlete olyan 70-80e. Marad ennyid?

2008. máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérdés hogy mennyi időre veszem fel, nem? ha mondjuk 30 évre, akkor is 70-80 ezer a törlesztő?
2008. máj. 15. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

most a cib kalkulátora szerint

11milla CHF alapon

20 évre 76e; 25 évre 67e; 30 évre 61e

plussz hitefedezeti biztosítás (5700,5000,4600)

2008. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azt is vedd bele, hogy vagy 200e huf amíg végigcsinálod a hiteligénylést. közjegyző, ügyvéd stb. volt erről pár napja kérdés, nézz utána.

Ha van 2 millád, akkor 1,5 többet ne rakjál önrésznek, mert akkor teljesen le fogsz gatyásodni. Az ember nem is hinné, hogy menni pénz megy el beköltözés után olyanokra, wcpapír tartó, wckefe, lábtörlő, szemetes stb.


valamint számolj azzal is, hogy a lakásvásárlás illeték köteles, amit be kell fizetni állambácsinak. Ez alapból 10%, de utána kell nézni, mert vannak kedvezmények, meg van részletfizetés.

mi most egy 9millás lakásra havi 16e-t fizetünk illetékrészletnek.

2008. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A berendezésekre nincs gond, mert jelenleg albérletben lakom, amit szinte üresen vettem ki, és azóta mindent vettem bele.

Az illetékeknek utána nézek, de tudom hogy legalább fél millió kp-m kell hogy legyen, hogy mindent ki tudjak fizetni kezdésképp.


Köszönöm a válaszokat. :)

2008. máj. 15. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!