Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki segít? Mi a teendő...

Zooláj kérdése:

Valaki segít? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:



Édesanyám örökségét eladva jutott hozzá 16 millió Ft-hoz. Ügyvéd és közjegyző jelenlétében zajlott le a papírmunka, valamint a Földhivataltól is kikértük a tulajdonjogi lapot. A tranzakció megtörtént és itt kezdődnek a problémák: Az OTP már több, mint egy hónapja különböző (kitalált?) okokkal tartja vissza a pénzét. Mikor édesanyám időpontot kér a banktól, akkor minden adatát elkérik tőle és a megbeszélt időpontokat eddig még egyszer sem tartották be. Az okok között szerepelt többek között, hogy az adóhatoságok rátették a kezüket, ellenőrzés címszó alatt. Ez az ellenőrzés már vagy két hete véget ért és azóta is különböző papírok hiányával indokolják pénzlevétel sikerességét. Azt mondják, hogy fizessek adót utánna, de ha egyszer nem jutok hozzá a pénzemhez, akkor hogy a viharba fizessem azt az átkozott adót? Csekket is kaptam, én úgy tudom, hogy ha nem fizetném be a felvett összeg után az adót, akkor automatikusan levonhatják a pénzemből. A másik: Ha én le szeretnék venni egy bizonyos összeget (kb.: 2 mó-t a 16-ból), miért nem jöhet létre a tranzakció?


Mikkor telefonon felhívom a bankot, rögtön az adataim egyezetetését kéri, minden stimmel és utána azt mondják, hogy egy bizonyos papír hiányában nem jöhet létre a tranzakció és kijjebb tolják mindig egy héttel. Mikor én a bankkal felveszem a kapcsolatot, különböző kitalált okokkal elutasítanak (már több, mint egy hónapja). Ha minden rendben van, akkor miért nem jutok a pénzemhez és kamatozik egyáltalán ilyenkor? Beperelhetem ilyenkor a bankot, ha minden rendben van?


Mi a teendő ilyenkor? SOS, nagyon fontos. Nagyon köszönöm mindenkinek.



2012. szept. 10. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt mondják, hogy fizessek adót utánna, de ha egyszer nem jutok hozzá a pénzemhez, akkor hogy a viharba fizessem azt az átkozott adót?"


Vegyél fel hitelt rá, vagy kérjél kölcsön...

2012. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És milyen adót kell fizetni? Mert pl ingatlan után csak akkor kell, ha nem több, mint 5 éve lett véve. (az is sávos)

Az összegből gondolom,hogy ingatlanról van szó.

Ha több, mint öt éve vette az örökhagyó, akkor nem kell semmit fizetni az eladás után.


Szerintem ilyen esetben megéri felhívni a pszáf-et, hogy nézzenek utána a dolognak.

2012. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Földet adtak el az anyámnak és a pénz már másfél hónapja van a számláján és nem bírja levenni, mert a bank ilyen meg olyan okokra hivatkozava tolja odébb azt az idpontot, hogy kivehesse a pénzét. Lehet, hogy a bank "vontatja" az anyámat?
2012. szept. 11. 01:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Majdnem biztos vagyok benne, hogy a banknak igaza van, ugyanis nekik 16M forint "nem pénz", nincs értelme visszatartani.


Esetleg NORMÁLISAN utána kéne járni, hogy az "ilyen meg olyan" indokok mit takarnak és megtenni a megfelelő lépéseket!

2012. szept. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!