Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ismeri valaki a Best Invest...

Ismeri valaki a Best Invest System nevű céget? Állítólag befektetői csoportot képviselnek, és nem bankot. Így adnak személyi kölcsönöket, akár bár listán szereplőknek is.

Figyelt kérdés
Szegeden a Hajnóczi utca és a Londoni Krt sarkán nem rég nyitottak irodát.
2012. szept. 11. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
KHR listán szereplőknek épeszű ember nem ad kölcsönt, bank és befektetők pláne, hiszen a jelenlegit sem fizeti, azért van fent a listán. Szerintem fogyasztói csoport lesz, amiket messziről kerülni kell. De érdeklődni bemehetsz, az nem kerül semmibe.
2012. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem fogyasztói csoport? Csak óvatosan!
2012. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Problémásnak érzem a céget, annak ellenére, hogy nem volt kapcsolatom vele.

Ez évben 3 végrehajtást indítottak ellenük, és úgy láttam, hogy a Pszáf-nél sincsenek regisztrálva pénzügyi tevékenység végzésére.

2012. szept. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hol lehet utána nézni, hogy eljárást indítottak a cég ellen? A cégkeresőben megtaláltam, de ott nincs róla egyéb adat, legalábbis előfizetés nélkül nem találok több infót, csak azt, hogy jelenleg működő, aktív cég.
2012. szept. 12. 07:12
 5/8 A kérdező kommentje:

Miből derül ki, hogy fogyasztói csoporttal állok szembe?

Velük mi a probléma?

2012. szept. 13. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kölcsönt nem a szerződéskötéskor kapod meg, hanem valamikor a futamidő alatt (legrosszabb esetben a legvégén, 10-15-20 év múlva). A részleteket persze folyamatosan fizetned kell.

Mellékesen ezek a cégek bármikor csődöt jelenthetnek és jogutód nélkül megszűnhetnek, az addig befizetett pénzedet pedig soha nem kapod vissza.

2012. szept. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos újabb fejleményekről számolhatok be!

Egy ismerősöm kérte ki róluk a véleményem, aki szorult helyzetében szeretett volna kölcsönhöz jutni. Első hallásra kedvezőnek tűnt. Még én is elgondolkodtam, hogy teszek egy próbát, és a még meglévő CHF-es személyi kölcsönömet kiváltom vele.

Miután bementem az irodába, a részletekről érdeklődni, már büdös volt a dolog.

Minimum 30 000,- jövedelmet kell le igazoni, ahhoz, hogy valaki egy 800 000,- "finanszírozási összeget" megkaphasson a leghosszabb futamidőre, ahol 5000,- körüli tőrlesztőrészlet van.

Mivel a saját vállalkozásomba vagyok bejelentve, ezért megkérdezték, hogy mennyit tudok leigazolni magamnak. APEH jövedelemigazolást ők nem kérnek. Az elsődleges hitelbírálathoz befizetnem sem kell semmit.

A szerződéskötéshez viszont igen.

A kamatok meglepően alacsonyak. Már itt is bűzlik, amikor egy állítólagos befektetői csoport finanszírozza az ügyfeleket, akik infláció alatti kamatra kapnak kölcsönt.

Ki az a "hülye", aki a nagyon kedvezőtlen banki kamatok alatt is hajlandó pénzt befektetni??? Ráadásul bőven infláció alatt... :-)


Másnap is futottam egy kört náluk, mert szerettem volna most már fényt deríteni a turpisságra. Szerettem volna szerződéstervezetet elhozni, vagy legalább belenézni...

Egy ASZF-et sikerült végső soron elhozni.


Kinek van ötlete? Hol érdemes eljárást indítani ellenük, hogy ne csapjanak be embereket? Még most meg állítan a folyamatot. Hiszen nemrég nyitottak Szegeden.

2012. szept. 15. 10:55
 8/8 anonim válasza:
Egy ismerősöm megkötötte velük a szerződést ,ki is fizette az 5%-ot plussz az első havi törlesztést,és várta a közjegyzői szerződést amikor is kiderült hogy akkor sem kap pénzt mert egy egy fogyasztói csoport.fizeted a havit és majd valamikor talán kapsz pénzt csak győzzed kivárni.egyszóval kész átverés.kölcsön kértem a szerződését elvittem egy ügyvédhez de még ő sem tudott rajta elmenni.Mindez Kecskeméten történt.
2012. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!